12. 09. 2017 11:48 | BRATISLAVA/zž

Nový rebríček škôl: Ako v hodnotení obstála tá vaša?

Všetky čerstvo doplnené údaje sa týkajú školského roku 2016/17.

Škola (ilustračné foto)
Škola (ilustračné foto) Foto: TV Markíza

Je tu nový rebríček základných, stredných škôl a gymnázií. Najlepšie sa vo svojich kategóriách umiestnili Základná škola na Krosnianskej ulici v Košiciach, Obchodná akadémia v Trnave na Kukučínovej ulici a Škola pre mimoriadne nadané deti - Gymnázium na Teplickej ulici v Bratislave.

Rebríček zverejnil Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) a kompletné umiestnenia škôl nájdete na stránke skoly.ineko.sk.

Všetky čerstvo doplnené údaje sa týkajú školského roku 2016/17 a na ich základe INEKO pripravilo aj nové hodnotenie výsledkov žiakov na jednotlivých školách a v krajoch. Nechýba ani informácia o školách s najlepším medziročným posunom vo výsledkoch žiakov.

Toto sú najlepšie základné školy:

Základné školy
Foto: INEKO
 

Najlepšie stredné odborné školy:

Stredné odborné školy
Foto: INEKO
 

Najlepšie gymnáziá:

dym.jpg
Foto: INEKO
 

Autori rebríčka ale upozorňujú na fakt, že hodnotenie výsledkov žiakov nezohľadňuje rozdiely medzi žiakmi jednotlivých škôl spôsobené inými faktormi, než je vzdelávací proces (napríklad rozdiely v sociálnom zázemí) a nemeria ani pridanú hodnotu školy, čiže to, aké zručnosti a vedomosti škola v danom období odovzdala svojim žiakom, a preto komplexne nevypovedá o kvalite školy.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce