12. 09. 2017 18:01 | ŽELIEZOVCE/TV Markíza

Pekelný plán: Dôchodca sa chcel zabiť jatočnou pištolou, plynom ohrozil celú bytovku

O pár hodín na to sa z činžiaku v Leviciach, kde dôchodca býval, začal šíriť dym.

Obhorený nábytok v izbe dôchodcu.
Obhorený nábytok v izbe dôchodcu. Foto: TV Markíza

Nešťastná láska priviedla staršieho muža k zúfalému činu. Dôchodca (73) pochádzajúci z Maďarska vystavil obrovskému nebezpečenstvu nielen seba, ale desiatky ďalších ľudí.

Dráma sa začala odvíjať v Želiezovciach pred treťou nadránom. Mužovo strieborné auto parkovalo pred miestnym pohostinstvom. Policajti ho išli skontrolovať. Len čo sa priblížili k autu, zaznel výstrel. Dôchodca, ktorý sedel vo vozidle, si priamo pred nimi strelil do čela jatočnou pištoľou.

Policajti okamžite podali zranenému prvú pomoc a privolali záchrannú službu. Záchranári muža ošetrili a na umelej pľúcnej ventilácii ho odviezli do nemocnice. Blízko miesta, kde sa muž postrelil, žije jeho bývalá priateľka. Údajne ju už dlhšie prenasledoval, za čo ho len pred týždňom obvinili.

Obyvateľka Želiezoviec uviedla, že dôchodca mal v aute aj bandasky s benzínom. Muž mal vraj samovražedné sklony už aj v minulosti. Výstrelom do hlavy sa však dráma neskončila. O pár hodín na to sa z činžiaku v Leviciach, kde dôchodca býval, začal šíriť dym. Ráno si to všimol poštár.

Levickí hasiči zistili, že k vzniku požiaru niekto dopomohol. Svedčili o tom zapálené viaceré sviečky na stole v obývačke a v kuchyni odpojený prívod plynu zo sporáka. Plyn unikal do bytu a na stole bola položená 20-litrová otvorená bandaska plná benzínu. Zdá sa teda, že dôchodca si požiar bytu a výbuch vopred naplánoval a nachystal ešte pred tým, ako sa postrelil. Vystavil tým však riziku veľa ľudí. Polícia v tejto súvislosti vedie trestné stíhanie pre zločin všeobecného ohrozenia a prečin ublíženia na zdraví.

Dôchodca sa bude zo strelného zranenia zotavovať asi týždeň. Potom však bude mať čo policajtom vysvetľovať.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce