19. 09. 2017 06:00 | TRENČÍN/TV Markíza

Žena sa pomoci u policajtov nedovolala. Našli ju zastrelenú

Nebohá upozornila na legálne držanú zbraň.

Policajt už pozná svoj verdikt.
Policajt už pozná svoj verdikt. Foto: TVNOVINY.sk

Podcenil volanie o pomoc a bude za to pykať. Dnes už bývalý policajt poslal ženu, ktorá sa sťažovala na manželove vyhrážanie domov.

Službukonajúci policajt situáciu vtedy podcenil, čo malo za následok dva ľudské životy.

Žena bola podať trestné oznámenie na svojho muža. Bála sa o život. Mal sa jej vyhrážať zastrelením. Službukonajúci policajt oznámenie vyhodnotil, ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. Chyba. Ženu (†42) našli o sedem hodín neskôr zastrelenú. Manžel zbraň obrátil aj proti sebe.

"Obžalovaný nevykonal žiadne úkony smerujúce k prevereniu a objasneniu oznamovaného konania a neprijal ani žiadne opatrenia, aby zabezpečil ochranu života a zdravia oznamovateľky," reaguje hovorca súdov v Trenčíne Roman Tarabus.

A to aj napriek tomu, že ho nebohá žena upozornila na legálne držanú zbraň.

Ešte v decembri toho roku ho prepustili zo služby. Svoju chybu si uvedomil. "Ja som presvedčená, že urobil chybu," vraví špecialistka na trestné právo Lucia Kurilovská.

Okresný súd odsúdil policajta k peňažnému trestu vo výške 500 eur. Proti tomu však bola prokuratúra.  "Krajský súd v Trenčíne odsúdil obžalovaného za prečin marenia úlohy verejným činiteľom, na trest odňatia slobody vo výmere jeden rok, s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu jedného roka," dodáva hovorca súdov.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce