23. 09. 2017 19:17 | BRATISLAVA/TV Markíza

Ukončili vyšetrovanie záhadnej smrti Mikuláša Polónyho z gangu piťovcov

Muž roky zamestnával políciu aj súdy. V minulosti stál pred sudcom za dvojnásobnú vraždu, neskôr ho vinili aj z ďalších zločinov.

Mikuláš Polony.
Mikuláš Polony. Foto: TASR

Vyšetrovanie záhadnej streľby, pri ktorej sa smrteľne zranil muž považovaný za člena mafiánskej skupiny piťovcov, už policajti ukončili. Mikuláša Polónyho našli v byte s prestrelenou hlavou ešte začiatkom roka. Z jeho smrti ale nevinia nikoho. Muž roky zamestnával políciu aj súdy. V minulosti stál pred sudcom za dvojnásobnú vraždu, neskôr ho vinili aj z ďalších zločinov.

Rana sa ozvala z domu v bratislavskom Lamači. Mikuláš Polóny tam bol na návšteve u kamaráta.

„Celý čas sme sa rozprávali, všetko bolo v poriadku o žiadnych problémoch nehovoril. Behám po byte a zrazu počujem ranu, zarinčanie skla, vbehol som medzi chodbu a kuchyňu a už som ho tam chudáka chlapca," takto opísal kritické chvíle kamarát.

Polónyho našiel s prestrelenou hlavou. Po pár dňoch Polóny v nemocnici zomrel.

Osem mesiacov policajti vyšetrovali, čo sa stalo v bratislavskom paneláku, konkrétne na druhom poschodí. Teraz hlásia, že prípad už majú uzavretý.

„Vo veci zločinu zabitia, prečinu a zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami bolo trestné stíhanie zastavené," oznámila Lucia Miháliková, hovorkyňa KR PZ Bratislava

Čo to teda znamená? Trestné stíhanie nemôžu viesť proti niekomu, kto už nie je medzi živými. Experti podľa strelnej rany, polohy tela a nájdenej zbrane zistili, že Polónymu na život zrejme nesiahol iný človek.

Prokurátor dodal, že pri prehliadke a pitve nenašli na tele muža žiadne poranenia a známky násilia, ktoré by svedčili o zápase s niekým iným. Pištoľ, ktorú použil, mal načierno. Podľa odborníkov takúto zbraň používala armáda aj policajti ešte do konca 50. rokov minulého storočia.

Mikuláš Polóny bol blízkym priateľom šéfa mafiánskej skupiny piťovcov - Juraja Ondrejčáka alias Piťa. Naposledy ho zadržali vlani v júni a obvinili z členstva v organizovanej skupine. Ako jedného z mála ho vyšetrovali na slobode.

V roku 1999 bol hlavným podozrivým v prípade vraždy v bratislavskom Irish pube. Zomreli tam dvaja ľudia. Nakoniec ho spod obžaloby museli oslobodiť. Chýbal priamy dôkaz a svedkovia menili výpovede.

Po rokoch sa k vražde priznal iný. Mikuláš Polóny je za ostatné roky už tretím mužom zo skupiny piťovcov, ktorý zomrel počas vyšetrovania. Znamená to, že trestné stíhania, ktoré voči nemu vedú, musia zastaviť.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce