21. 09. 2017 14:40 , článok bol aktualizovaný 21. 09. 2017 17:05 | PRIEVIDZA/TASR, TV Markíza

Prievidzský basketbalista mal údajne sex s neplnoletou, to ale nemalo byť to najhoršie

Američan čelí vážnym podozreniam.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Brocreative/shutterstock.com

Neodohral ani jeden súťažný zápas, no za to si stihol vyskúšať, aké je to sedieť v policajnej cele. Mladý Američan, ktorý mal byť posilou prievidzského basketbalového klubu, čelí vážnym podozreniam.

Na štvrtkovom (21. 9.) tréningu 23-ročný Chris Perry chýbal. Sedí v policajnej cele. „Včera po výzve, aby sa dostavil na políciu tak dobrovoľne aj učinil," povedal generálny manažér BC Prievidza Martin Boško.

Trenčianska krajská policajný hovorkyňa Elena Antalová nám potvrdila, že prievidzskí policajti zadržali cudzieho štátneho príslušníka, ktorý je podozrivý z niekoľkých trestných činov.

Podľa našich informácii basketbalista sa dostal do problémov po pohlavnom styku s neplnoletou dievčinou. Údajne si to nakrúcal a potom ju mal vydierať. Vraj, ak si to nezopakujú video zverejní.

„Môže to v nej zanechať psychickú traumu spojenú s úzkosťami a nespavosťou s obavami zo zverejnenia takýchto intímnych scén," vysvetlila primárka psychiatrie nemocnica Bojnice Darina Hrabovská.

 

Americký basketbalista zatiaľ nie je obvinený, policajti veľa povedať nemohli. „S podozrivým vyšetrovateľ vykonáva momentálne potrebné procesné úkony, vzhľadom na to, v tomto štádiu vyšetrovania nie možné k prípadu poskytnúť žiadne bližšie informácie," povedala Antalová.

Pýtali sme sa teda šéfa klubu, čo o ňom vie a či s ním mali problémy. „Je to mladý chlapec, nebol problémový, mal trošku problémy so zranením, čiže nedokázali sme ho zatiaľ využívať naplno," konštatoval Boško.

Na teraz je otázne, kedy a či vôbec si prievidzský dres oblečie. Hráčovi totiž klub pozastavil činnosť.

Americký basketbalista je jednou z nových tvárí v tíme trénera Ryana Pannoneho a Perry sa rozhodol v Prievidzi odštartovať svoju profesionálnu kariéru.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce