25. 09. 2017 19:18 | NOVÉ ZÁMKY/TV Markíza

Bola blahoželať otcovi a takmer sa domov živá nevrátila. Vodič, ktorý ju zrazil, ušiel

Vodiča auta, ktorý sa však viac neukázal, teraz hľadajú policajti.

Teraz ju čaká operácia.
Teraz ju čaká operácia. Foto: TV Markíza

Bola blahoželať otcovi k narodeninám, no sama sa druhýkrát narodila. Mladú 24-ročnú ženu z južného Slovenska vážne zranilo luxusné auto. Stalo sa to, keď kráčala pešo po ceste. Vodiča terénneho vozidla teraz hľadajú policajti.

Sobota, asi sedem hodín večer. Mária išla od otca z Pohronského Ruskova domov do susedných Hronoviec. Kráčala vraj za krajnicou asi po kilometrovom úseku. Zrazu sa za ňou v nebezpečnej blízkosti ocitlo auto.

„Predbiehal na opačnej strane, a tak ako predbiehal - narazil do mojej ruky," opísala obeť nehody Mária Muzslaiová. A to spätným zrkadlom. To sa odlomilo a ostalo v jarku. "Ja som spadla do trávy, ale podarilo sa mi zavolať mamu, ona povedala, že príde," povedala Mária.

Pri zranenej dievčine už stála manželka vodiča luxusného auta a ich dcéra. V aute totiž boli počas zrážky s chodkyňou všetci traja. Napokon sa vraj spoločne dohodli, že pôjdu do Levíc na pohotovosť. Zranená dievčina išla v aute s matkou a vodič so svojou rodinou za nimi ich autom.

„Šofér sľúbil, že príde za nami... oni išli za nami koľko... takých 10-15 minút, potom nás predbehli, lebo sme išli pomaly a zmizli, uviedla Mária. Sľúbil jej, že na pohotovosti sa stretnú. Vodiča auta, ktorý sa však viac neukázal, teraz hľadajú policajti.

Mladú ženu hospitalizovali a čaká na ňu operácia. Podľa predbežného odhadu lekárov sa bude zo zranenia liečiť najmenej pol roka.

Viac v reportáži Karola Mindáka:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce