28. 09. 2017 16:03 , článok bol aktualizovaný 28. 09. 2017 16:53 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAKA obvinila Kočnera za podvody s hotelmi na Donovaloch

Na tlačovej besede to potvrdil policajný prezident Tibor Gašpar.

Marián Kočner.
Marián Kočner. Foto: TASR

Kontroverzného podnikateľa Mariána Kočnera obvinila NAKA z trestného činu neodvedenia dane a poistného. Konkrétne z podvodov s hotelmi na Donovaloch. Spolu s Mariánom K. obvinila NAKA aj Janu Š. a Petra P.

Na tlačovej besede to potvrdil policajný prezident Tibor Gašpar. Tvrdil aj to, že podnikateľ Kočner bol vypovedať aj na polícií. "Bol vypovedať v jednej veci, ktorá sa ho týka," povedal. Mariána K. vyšetrujú aj v kauze Technopol, tam podľa policajného prezidenta ešte k vzneseniu obvinenia nedošlo.

TV Markíza sa s Mariánom Kočnerom podarilo spojiť. Ako sám povedal, na polícii síce bol, no dôvod bol iný. Sám totiž podával trestné oznámenie.

 

Najprv stíhanie zastavili

Vyšetrovateľ Policajného zboru najprv v tejto veci trestné stíhanie zastavil, príslušné uznesenie mu odobril aj dozorujúci prokurátor.

Začiatkom augusta tohto roka však Gašpar informoval, že na Národnú kriminálnu agentúru bolo doručené rozhodnutie prokurátora o zrušení uznesenia o zastavení trestného stíhania, odňatí veci vyšetrovateľovi, s požiadavkou prideliť vec inému vyšetrovateľovi a ďalšie opatrenie zo strany prokurátora, ktorým dal pokyn na vznesenie obvinenia osobe Mariánovi K. a ešte ďalšej osobe.

Podľa medializovaných informácií sa prípad týka obchodov s nehnuteľnosťami na Donovaloch v rokoch 2010 a 2012. Štát mohol prísť o osem miliónov eur.


VIAC Z Domáce