30. 09. 2017 06:00 | PALÁRIKOVO/TV Markíza

Kto môže za smrť šteniatok? Dve ženy rozhádal nepodarený obchod

Najskôr všetko išlo podľa plánu. Šteniatka vyzerali zdravé doma aj pri prevoze do Francúzska. Tam ale dostali hnačky a uhynuli.

Kto môže za smrť šteniatok?
Kto môže za smrť šteniatok? Foto: TV Markíza

Zarábať sa dá na čomkoľvek, napríklad aj na kúpe a predaji šteniatok v zahraničí. Kým biznis ide hladko, okolie o ňom ani netuší, avšak ak sa niečo pokazí a poháda sa chovateľka s podnikateľkou, je z toho celkom bizarný príbeh.

Pani Marianna z Palárikova na Slovensku kupuje psov a hovorí, že legálne ich predáva vo Francúzsku. Chovateľku z Kolárova už navštívila viac krát, naposledy v auguste. Dvoj až trojmesačné čivavy od nej kúpila bez papierov a dokladov, tie jej následne vystavil zverolekár. Čo bude so šteňatami ďalej neskúmal a ani nemusel.

Najskôr všetko išlo podľa plánu. Šteniatka vyzerali zdravé doma aj pri prevoze do Francúzska. Tam ale dostali hnačky. Napriek liečbe prvého septembra uhynulo prvé a následne aj ostatné.

Marianna kontaktovala chovateľku a chcela aby jej vrátila peniaze. „Pýtala naspäť peniaze a ja som jej ich nedala. Nemá na to právo, lebo ja som nič neurobila. Ja som im dala zdravé šteniatka aj doktor to videl," bráni sa chovateľka.

Z dvanástich šteniatok ale dve zostali u chovateľky a to bolo ich šťastie. Sú zdravé a hravé.

Podnikateľka má ale iný názor. Chce dokázať, že práve ona má pravdu. Všetky šteniatka, ktoré zahynuli vo Francúzsku si ako dôkaz odložila. Potom ich zamrazené vložila do auta a cestovala s nimi 13 hodín na Slovensko. Po príchode na Slovensko zavolala políciu. Šteniatka im odovzdala a chovateľku obvinila. Poverený policajt začal trestné stíhanie pre podozrenie z trestného činu podvodu. Psíky zobrali na pitvu aby sa zistilo akú mali chorobu.

Problém ale môže mať aj podnikateľka z Palárikova. Kritéria na vývoz zvierat za účelom predaja sú mimoriadne prísne. Mali by o ňom vedieť na regionálnej a veterinárnej správe.Či je to naozaj tak preskúma pravdepodobne nielen veterinárna kontrola, ale aj polícia. Problém tak môžu ale aj nemusia mať obe ženy. Isté je, že už len prevoz mŕtvych šteniat je porušením zákona.

 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce