04. 10. 2017 16:45 , článok bol aktualizovaný 04. 10. 2017 19:04 | ČAŇA/TV Markíza

Na malej Evke mali hasiť cigarety, zlámané mala aj rebrá. Boj o život v nemocnici prehrala

Lekári si na tele všimli viaceré poranenia, ktoré nasvedčujú tomu, že dieťa mohlo byť týrané.

Dievča našli v bezvedomí v osade.
Dievča našli v bezvedomí v osade. Foto: TVNOVINY.sk

Dievčatko, ktoré pred pár dňami oživovali policajti v osade, nakoniec v nemocnici zomrelo. Lekári si však na tele všimli viaceré poranenia, ktoré nasvedčujú tomu, že mohlo byť týrané. Tvrdí to aj anonym, ktorý na to upozornil našu redakciu. Celú vec už rieši polícia.

Policajnú hliadku z Čane privolali v sobotu predpoludním do miestnej rómskej osady. V bezvedomí tam bolo iba trojročné dievčatko. Sanitka bola na ceste a tak policajti neváhali.

"Kolega hneď skočil k dieťaťu, začal zisťovať životné funkcie, dieťa nedýchalo, nemalo pulz," opisuje policajt Štefan Vida.

"Ihneď sme začali so záchranou a poskytli sme dieťaťu prvú pomoc až do príchodu rýchlej zdravotnej služby," vraví druhý policajt Erik Foltin.

Práve vďaka tomu sa záchranárom podarilo dievčatko oživiť. V ťažkom stave ju previezli do nemocnice. Prognóza však nebola dobrá a malá Evka na druhý deň zomrela.

Trojročné dievčatko žilo v osade so svojou matkou a jej druhom. Lekári na nej našli viaceré zranenia.

"Boli tam poranenia, podliatiny na koži. Následné vyšetrenia ukázali zlomeniny rebier a končatín staršieho dáta. To všetko nás viedlo k tomu, že bolo možné vysloviť podozrenie na syndróm týrania," konštatuje medicínsky riaditeľ z Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach Igor Jenčo.

To, že dieťa týrali nám tvrdil aj anonym, ktorý do našej redakcie napísal aj toto: „Smrť bolo pre toto dievčatko vykúpenie, mala ťažký život. Po celom telíčku mala modriny a zlomeniny, medzi nohami jej hasili cigarety. Matka ju tiež týrala kedykoľvek sa jej chcelo. A jej druh bol najhorší, ten ju mlátil každý deň a noc."

V osade však o údajnom týraní malej Evky vraj nič nevedia. Našli sme tam aj jej rodičov - mamu a nevlastného otca. "Šak my sme ju nebili," hovoria rodičia.

Polícia už v tejto veci začala trestné stíhanie pre podozrenie z týrania blízkej osoby.

 


VIAC Z Domáce