05. 10. 2017 17:21 | KOROMĽA/TV Markíza

Spor bratov sa skončil vypálenou stodolou. Matka ich vyzýva ku zmiereniu

Muža, ktorý stodolu podpálil, odviedli policajti. Za poškodzovanie cudzej veci mu hrozí väzenie na šesť mesiacov až tri roky.

Vyhorená stodola.
Vyhorená stodola. Foto: TV Markíza

Ľudí v dedine vystrašil veľký oheň. V Koromli na východe Slovenska zachvátil dve stodoly plné sena. Zapálil ich jeden z dedinčanov. Obrovské plamene a hustý biely dym, až 92-ročnú domácu pani varovali susedia, aby sa na dvor radšej ani nepozerala.

„Teta nechoďte tam, lebo dostanete infarkt," volali na ňu susedia.

Stodola vzbĺkla rýchlo ako fakľa. Bola totiž plná sena. Plamene sa rýchlo rozšírili aj na stodolu vo vedľajšom dvore. „Plamene až dohora boli. Ta to dačo strašné. Dve stodoly zhoreli," opísali svedkovia.

Stodolu vraj podpálil syn dôchodkyne. Predtým sa mal pohádať s bratom a od mamy údajne pýtal peniaze.

„Ja som mu peniaze nedala. Hovorím mu, môj dôchodok potrebujem pre seba," uviedla majiteľka domu Alžbeta Capíková. Po chvíli vraj mame prišiel povedať čo vykonal.

„Majiteľ sa k činu priznal, uviedol, že za pomoci plynového zapaľovača zapálil seno v stodole," spresnil zisťovateľ príčin požiarov Marián Kováč.

Hasiči mali čo robiť, aby sa nechytili aj ďalšie stavby. Na okolo bolo množstvo dreva a pneumatík.

„Bola vyžiadaná pomoc cez operačné stredisko - dobrovoľníci z Koromle," uviedol veliteľ zásahu Ľubomír Korpa.

Muža, ktorý stodolu podpálil, odviedli policajti. Za poškodzovanie cudzej veci mu hrozí väzenie na šesť mesiacov až tri roky. Takýto koniec sporu dvoch bratov si ich matka nepredstavovala.

„Ste bratia, odpustite si!" vyzvala ich matka.

Viac v reportáži Vladimíra Bučka:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce