12. 10. 2017 19:36 | BRATISLAVA/TV Markíza

Valkovi vrahovia pred susedmi vystupovali ako vzorní občania, lúpež uskutočnili na druhý pokus

O zbabranej lúpeži, počas ktorej vraždili a nakoniec si nič neodniesli, sa nezdôverili nikomu.

Obvinený Jozef Radič.
Obvinený Jozef Radič. Foto: TV Markíza

Na lúpež vo vile prominentného advokáta Ernesta Valka sa páchatelia pripravovali niekoľko dní. Podľa našich informácii sa však do domu odhodlali vtrhnúť až na druhý pokus. O zbabranej lúpeži, počas ktorej vraždili a nakoniec si nič neodniesli, sa nezdôverili nikomu. Pred susedmi sa hrali na slušných občanov.

Jozef Radič a Jaroslav Klinka - obaja boli lupiči najvyššieho rangu. Každý sa vraj po Valkovej smrti vydal vlastnou cestou. Radič patril do gangu, ktorý mal prepadávať banky v maske Arnolda Schwarzeneggera a so samopalom v ruke.

Klinka lúpil sám a zo západného Slovenska sa presťahoval na severné. To, že bol aj on pri Valkovej vražde, jeho susedov poriadne zaskočilo. V živote by to vraj na neho nepovedali.

Vilu Ernesta Valka si podľa polície prišli pozrieť niekoľkokrát zo všetkých strán. Zapisovali si časy advokátových večerných príchodov. Prvý pokus o vylúpenie im vraj nevyšiel, pri tom druhom vyvŕtali na okne dieru a Valkovi cez ňu vypustili zapáchajúcu chemikáliu, aby ho prinútili vetrať. Obaja potom vošli dnu a nasledoval príbeh ktorý všetci dobre poznáme.

Viac v reportáži Braňa Tomagu:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce