17. 10. 2017 15:51 , článok bol aktualizovaný 17. 10. 2017 18:50 | LEOPOLDOV/TV Markíza

Autora detektívok prepustili na slobodu. Pred kamerou TV Markíza si zažartoval

Vinia ho z členstva v zločineckej skupine takáčovci.

Václav Kincl po prepustení z väzenia v Leopoldove.
Václav Kincl po prepustení z väzenia v Leopoldove. Foto: TV Markíza

Autor detektívok, ktorého vinia z členstva v zločineckej skupine, je na slobode. Rozhodol tak sudca najvyššieho súdu.

Vo väzbe bol vyše pol roka. Pre Televíziu Markíza povedal, kam smerujú jeho prvé kroky aj to, aký bol jeho posledný obed za mrežami.

Expolicajta Václava Kincla čakal pred leopoldovskou väznicou advokát, ktorý sa o jeho prepustení dozvedel od nás. Jeho klient povedal, že má dobrý pocit byť na slobode. A aký obed mal naposledy za mrežami? „Grandír. A chutil mi," prezradil pre TV Markíza Kincl.

Na slobodu vyšiel až po opakovanej žiadosti. Ponúkol kauciu 30-tisíc eur a bude na neho dohliadať probačný úradník. Hoci ho prokurátor chcel mať za mrežami, sudca Najvyššieho súdu mu nevyhovel.

Na to, že ho polícia viní z členstva v zločineckej skupine takáčovcov neodpovedal. Odkázal nás na právneho zástupcu.

Plukovníkovi a niekdajšiemu vysokopostavenému funkcionárovi Úradu boja proti organizovanej kriminalite policajti pripisujú viaceré zločiny.

„Obvinená osoba je stíhaná za zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, za prečin nátlaku v súbehu so zločinom zneužívania právomocí verejného činiteľa a za pokračovací zločin podvodu," vysvetlil k prípadu hovorca Prezídia PZ Martin Wäldl.

A koho mali podviesť? Na začiatku je syn mŕtveho milionára z Trnavy. Od neho mal Kincl spolu s ďalšími pýtať peniaze za údajnú ochranu. Mužovi vraj tvrdili, že sa ho niekto snaží zlikvidovať. Neskôr podľa polície pýtali peniaze z bezpečnostnej schránky. To sa malo stať v roku 2009.

„Konečne spravodlivosť zdvihla jedno oko a verím tomu, že postupne otvorí obidve. Pán Kincl sa ničoho nedopustil, on sám je presvedčený o svojej nevine, tým pádom pobyt vo väzbe znášal horšie," prezradil spisovateľov advokát Almáši Gabriel.

Jeho mandant pripustil, že za mrežami mohol schudnúť až 30 kíl. V rozhovore sa Kincl priznal, že pobyt vo väzení mu dal zabrať na psychiku. „Ale tak, už to hádam máme za sebou," povedal. A kam smerovali jeho prvé kroky? „Domov, kam inam," odvetil Kincl.

Väčšinu údajných členov zločineckej skupiny takáčovcov pochytali v januári pri rozsiahlych akciách. Autor detektívok ale doma nebol, ukrýval sa v Česku u rodičov. Dopísal novú detektívku a v marci sa potom prihlásil sám.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce