18. 10. 2017 17:07 | MARTIN/TV Markíza

Martinčan povedal lekárom, že ho zbil primátor Hrnčiar: Všetko zachytili kamery

Bitku teraz policajti riešia ako ohováranie.

Všetko zachytili kamery.
Všetko zachytili kamery. Foto: TVNOVINY.sk

Jedenásť stehov a otras mozgu. Martinčan povedal lekárom v nemocnici, že ho zbil miestny primátor. Neskôr sa ale ukázalo, ako to bolo naozaj. Bitku teraz policajti riešia ako ohováranie.

Martin Sukup skončil na úrazovke s rozbitou hlavou. V lekárskom zázname je uvedené, že útočníkom mal byť martinský primátor.

Napadnutý muž je šéfom občianskeho združenia Martinčania proti korupcii. Dnes tvrdí, že na okolnosti incidentu si pre zranenia nepamätá. „Niekto ma napadol s tým, že mám na hlave asi jedenásť štichov, mal som ťažký otras mozgu a ľudia mi hovoria, že môžem byť rád, že som to prežil a že som tu," povedal Martin Sukup.

Primátor mesta bol ale v čase incidentu doma. „Vynahrádzam svojej rodine pracovnú zaneprázdnenosť tým, že v nedeľu predpoludním ráno teda robím doma raňajky svojej rodine," uviedol primátor Martina Andrej Hrnčiar.

Incident sa stal v nedeľu ráno. Napadnutý Martinčan ale tvrdí, že to bolo pred víkendom v piatok po mestskom zastupiteľstve, kde poslanci hlasovali o pohľadávke v kauze Martinské hole.

Bitku v martinskej herni zachytil kamerový systém. Muž dostal päsťou do brady a padol na zem. „Poverený príslušník začal trestné stíhanie vo veci prečinu ohovárania, ktorého sa podozrivý mal dopustiť tým, že pri ošetrení v nemocnici mal uviesť, že bol napadnutý primátorom mesta Martin," Peter Sivoň z Okresného riaditeľstva polície v Martine.

„Má veľké osobné problémy a ja mu len prajem, aby sa z toho dostal," vysvetlil primátor.

Napadnutý tvrdí, že polícia ho v tejto veci zatiaľ nekontaktovala. „Hovoril som to v takom stave a po takomto ťažkom úraze, čiže ak sa tohto ide niekto chytať a brať to vážne, tak nech sa páči," dodal Súkup.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce