25. 10. 2017 15:55 | BRATISLAVA/mm

Rázny krok Slovenskej pošty: Odmieta roznášať predvolebné noviny ĽSNS

Týmto nariadením sa chce vyhnúť možným súdnym sporom.

Milan Uhrík
Milan Uhrík Foto: TASR

Slovenská pošta odmieta roznášať predvolebné noviny ĽSNS. Ako dôvod uvádza, že materiál môže urážať národnostné a náboženské cítenie a zároveň môže diskriminovať osoby na základe rasy a sociálneho pôvodu. Podpredseda ĽSNS Milan Uhrík to považuje za cenzúru.

„Štátom ovládaná pošta nám odmietla roznášať naše predvolebné noviny po obciach v Nitrianskom kraji," napísal Uhrík na sociálnej sieti.

Hovorkyňa Slovenskej pošty Martina Macková ale tvrdí, že nejde len o Nitriansky kraj, ale nariadenie platí pre celé Slovensko.

„Na základe posúdenia letáka politickej strany Kotleba - Ľudová strana naše Slovensko, Slovenská pošta dňa 24.10.2017 vydala rozhodnutie, aby pošty uvedený leták neprijímali a v prípade, že ho medzičasom prijali, aby s okamžitou platnosťou zastavili jeho doručovanie," povedala pre Aktuality.sk Macková.

Milan Uhrík hovorí o cenzúre, Slovenská pošta však oponuje. Podľa jej slov, keďže je šíriteľ reklamy, je zodpovedná aj za obsah. Takto sa chce teda vyhnúť možným súdnym sporom.

Ako portál ďalej uvádza - v predvolebných novinách ĽSNS sa napríklad píše o boji strany proti „neprispôsobivým cigánskym asociálom" či o „odmietaní moslimských imigrantov". Nechýba ani petícia za vystúpenie Slovenska z EÚ.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce