27. 10. 2017 16:34 | BRATISLAVA/TASR

Mečiarove amnestie má opäť na stole vyšetrovateľ

Vecou opäť zaoberá na pokyn prokuratúry.

Vladimír Mečiar v roku 2015.
Vladimír Mečiar v roku 2015. Foto: TASR

Bratislavská kriminálka sa už opäť zaoberá amnestiami niekdajšieho zastupujúceho prezidenta Vladimíra Mečiara. „Vami uvedená vec bola pridelená vyšetrovateľovi odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave, ktorý v zákonnej lehote rozhodne o ďalšom postupe v trestnom konaní," Pre TASR to potvrdila bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková..

Polícia sa vecou opäť zaoberá na pokyn prokuratúry. Generálna prokuratúra totiž na podnet poslanca Národnej rady SR z klubu SaS Ondreja Dostála skonštatovala, že pôvodné uznesenie vyšetrovateľa, ktorý vec odložil z dôvodu premlčania, bolo predčasné.

Podľa listu, ktorý Dostál zverejnil, vydala GP Krajskej prokuratúre v Bratislave záväzný pokyn na zrušenie tohto uznesenia a ďalší postup vo veci.

 

Dostál Generálnej prokuratúre pripomenul, že ešte 29. júna Ústavný súd SR pri rozhodovaní o amnestiách konštatoval, že Vladimír Mečiar pri ich udeľovaní zneužil svoje právomoci. V júli polícia začala Mečiara vyšetrovať pre podozrenie zo spáchania trestného činu. Následne 10. augusta bola zverejnená informácia, že polícia nebude Mečiara za amnestie stíhať, lebo vec je premlčaná.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce