27. 10. 2017 17:24 | TREBIŠOV/TV Markíza

Mamička, ktorá horela pri pôrode, prehovorila. Konečne má dôvod na úsmev

Marta počas pôrodu prežila hrôzu, akú nikomu nepraje.

Prvýkrát sa stretla so synom.
Prvýkrát sa stretla so synom. Foto: TV Markíza

Mamička, ktorá začala horieť priamo na lôžku v pôrodnej sále, má konečne dôvod na úsmev. Po týždni odlúčenia sa stretla so svojim synčekom a tvrdí, že aj keď má stále bolesti, starostlivosť o malého jej dodáva energiu.

Marta počas pôrodu prežila hrôzu, akú nikomu nepraje. Niekoľko minút doslova horela na operačnom stole. Lekári si to nevšimli.

„Začala som kričať, že ma to strašne páli, takže som strhla plachtu medzi mnou a lekármi a vtedy si všimli, že to horí začali to hasiť," opísala chvíle hrôzy mamička.

Na lekárov sa nehnevá

Pod mladou rodičkou sa vznietila podložka nasiaknutá dezinfekčným prostriedkom s obsahom alkoholu. Pravdepodobne preskočil iskra z elektrického skalpelu. Na lekárov z Trebišovskej nemocnice sa však nehnevá. „Zareagovali veľmi promptne, naozaj žiaden stres chaos tam nenastal," dodala.

Lekári sa najskôr postarli o dieťa, potom o popálenú ženu. Namiesto novonarodeného bábätka v náručí, ju čakali ukrutné bolesti. S popáleninami druhého a tretieho stupňa na viac ako 20 percentách tela ju previezli na špecializovanú Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie do nemocnice v Šaci. Tam ju čaká operácia.

Viac ako bolesti ju však trápilo, že nemohla byť so svojim synom Števkom. Po pôrode ich rozdelili.

„Rozplakala som sa, keď som zistila, že budem so synom. Bolo to úžasné. Keď mi ho v utorok doniesli, tak som ho hodinu držala v náručí, teraz ho chodím kŕmiť z fľašky. Takže za ním chodím tak tri až štyrikrát do dňa, koľko vládzem," opísala nám prvé stretnutie so synom.

Podobný prípad sa vraj nestal prvýkrát

Vraj to nie je na Slovensku ani vo svete prvý podobný prípad, kedy začala matka pri pôrode horieť. Teraz však treba celú vec vyšetriť tak, aby sa už nikdy nič podobné neopakovalo. Problém je zjavne v používaní horľavej dezinfekcie s obsahom alkoholu. Pri dezinfekcii na báze jódu sa to stať nemôže.

Prípadom sa zaoberá polícia ako aj Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Žena bude od Trebišovskej nemocnice žiadať odškodné.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce