30. 10. 2017 14:58 , článok bol aktualizovaný 30. 10. 2017 16:33 | BRATISLAVA/kc, TASR

Miesto práce stranícke aktivity: Na Kotlebovom úrade sa údajne podvádzalo

Tvrdí to odborník na extrémizmus Radovan Bránik, ktorý má k dispozícii originály neoficiálnej evidencie ktorú si kotlebovci viedli pre vlastné potreby.

Na snímke predseda strany Ľudová strana Naše Slovensko Marian Kotleba.
Na snímke predseda strany Ľudová strana Naše Slovensko Marian Kotleba. Foto: TASR

Na úrade Banskobystrickej župy, ktorému šéfuje predseda ĽSNS Marian Kotleba sa roky podvádza s evidenciou zamestnancov. V rozhovore pre portál aktuality.sk to povedal Radovan Bránik, odborník na extrémizmus.

Bránik tvrdí, že na Kotlebovom úrade sa vedie oficiálna aj neoficiálna evidencia. Niektorým zamestnanci sa vďaka tomu môžu počas pracovnej doby zúčastňovať na straníckych akciách.

Bránik spomenul aj konkrétne mená. Má ísť aj o poslancov ĽSNS Martina Beluského a Milana Uhríka. Ďalej sa spomína aj Tomáš Drobný, brat poslanca Stanislava Drobného či Alena Kovaříková, manželka Petra Kovaříka, šéfa Úradu boja proti korupcii.

Bránik má k dispozícii originály neoficiálnej evidencie, ktorú si kotlebovci viedli pre vlastné potreby. Beluský aj Uhrík, ktorý ho neskôr nahradil vo funkcii šéfa Úradu BBSK, podpisovali najskôr neoficiálne evidencie, po ich sfalšovaní podpísali aj tie, ktoré boli ukladané do oficiálnej evidencie úradu.

Často sa napríklad stávalo, že zatiaľ čo v záznamoch bolo uvedené, že pracovník je na pracovisku, v skutočnosti ho zastupoval iná osoba - často aj ten, kto nemá s úradom, žiadnu zmluvu.

"Ide o zvláštny príklad toho, ako sa obraz, ktorý o sebe ĽSNS buduje, teda ako niekoho, kto chráni záujmy pracujúcich pred vykorisťovaním, začína rozsýpať," podotkol Bránik pre TASR. S odhaleniami prišiel Bránik len necelý týždeň pred krajskými voľbami preto, lebo dokumenty v súčasnej podobe má k dispozícii len niekoľko dní.

Uhrík: Bránikovi ide o predvolebnú diskreditáciu ĽSNS

Publicistovi venujúcemu sa problematike extrémizmu a protisystémovým hnutiam Radovanovi Bránikovi nejde o nič iné, ako o predvolebnú diskreditáciu predstaviteľov ĽSNS. Pre TASR to uviedol riaditeľ Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) a poslanec NR SR Milan Uhrík v reakcii na tvrdenie Bránika, že na Úrade BBSK minimálne dva roky protizákonne falšovali dochádzku zamestnancov.

"Pán Bránik už niekoľkokrát šíril o nás klamstvá. Sám som za to na neho podal žalobu. O akej neoficiálnej dochádzke rozpráva? Čo je to za nezmysel? Načo by sme neoficiálnu dochádzku viedli a zároveň ju oficiálne podpisovali? Aby ju pán Bránik našiel? Veď to ani nedáva logiku! Viac sa k tomu vyjadríme až po vyšetrovaní a žalobe, ktorú v tejto súvislosti na pána Bránika pripravíme," dodal Uhrík.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce