31. 10. 2017 19:27 | BRATISLAVA/TV Markíza

Ruskov ochrankár presne opísal, o čom sa jeho šéf a Černák na stretnutí rozprávali

Po boku Pavla Ruska pracoval niekoľko rokov. Aj v roku 1997, keď si mal údajne objednať likvidáciu Silvie Volzovej.

Ruskov ochrankár potvrdil stretnutie s Černákom.
Ruskov ochrankár potvrdil stretnutie s Černákom. Foto: TV Markíza

Kedysi boli najbližšími ľuďmi Pavla Ruska. Boli s ním na každom kroku. Ochrankár a šofér si dnes museli spomenúť na to, čo s ním robili pred 20 rokmi. Vypočúvali ich k údajnému plánovaniu vraždy Ruskovej spoločníčky z televízie. Jeden z nich porozprával, ako išli za vtedajším mafiánskym bosom Mikulášom Černákom.

Po boku Pavla Ruska pracoval niekoľko rokov. Aj v roku 1997, keď si mal údajne objednať likvidáciu Silvie Volzovej. Jeho prácou bolo chrániť ho. Jazdil s ním v aute, chodil na stretnutia. V utorok ho čakal v poradí už druhý výsluch na Národnej kriminálnej agentúre. Hoci médiám najskôr povedal, že potom možno na otázky odpovie, už sa viac neukázal. Odišiel iným vchodom.

Prvý ochrankár Pavla Ruska podľa našich informácií vyšetrovateľom potvrdil, že s ním bol za Mikulášom Černákom v Banskej Bystrici. Dokonca mal podrobne opísať, kto čo na schôdzke povedal.

„Rusko prišiel za Černákom s tým, že má problémy so Sylviou Volzovou, že či by sa to dalo nejako riešiť. Černák na to povedal, že všetko sa dá riešiť. Povedal aj to, že v betonárke má dosť miesta. Narážal na to, že skončí zaliata v betóne. Rusko na to neodpovedal," uviedol počas výsluchu Boris Pravda, ochrankár Pavla Ruska.

Po čase ho mali poslať na chodbu. V kancelárii podľa neho boli Černák, Kaštan, Kán a ďalší dvaja či traja muži od černákovcov. Ruskove slová vraj pochopil tak, že hľadal niekoho, kto mu pomôže získať Volzovej podiely v Markíze. Podľa jeho slov nevedel, či ju chcel len zastrašiť alebo niečo viac. O odmene tam ale údajne nepadlo ani slovo.

Krátko po deviatej prišiel ďalší, kedysi Ruskov blízky muž. Najskôr člen ochrany objektu televízie, neskôr osobný šofér. Na kameru hovoriť nechcel, vyjadril sa však, že s Ruskom jazdil od roku 1998 a údajne ani raz sa vtedajší šéf v jeho prítomnosti s černákovcami nestretol.

V kauze už vypovedali všetci štyria obvinení: Rusko, Černák, Kaštan aj Lališ. Ten poprel, že by sa také niečo stalo. Rusko zase tvrdí, že v Banskej Bystrici zisťoval informácie o jeho likvidácii. K objednávke vraždy Silvie Volzovej malo prísť podľa policajtov na jeseň 1997. Černák popísal, že sledovanie a únos mali spraviť sýkorovci, notára na prepis podielov v televízii mali zabezpečiť zase černákovci, rovnako ako aj samotnú likvidáciu Volzovej. Plánovanie vraždy prekazilo zadržanie bývalého bosa a jeho kumpánov. Mnohí ale svedectvá Černáka spochybňujú.

„Nemá dôvod niekoho krivo obviniť. Nijako by mu to nepomohlo, naopak skôr by mu to mohlo uškodiť. Nepotrebuje si vymýšľať bez absolútneho logického motívu nový trestný čin a označovať osoby, o ktorých by si myslel, že sa toho skutku nedopustili." Uviedol František Polák, obhajca Mikuláša Černáka.

Černákove slová potvrdzuje Miloš Kaštan. Dokonca priznáva, že Rusko kontaktoval jeho a on od neho preberal zálohu 500-tisíc korún. Kaštan s Černákom si pritom už niekoľko rokov nevedia prísť na meno. Keď sa stretnú, vykrikujú si staré hriechy. Tak či onak, vyšetrovatelia budú musieť nazbierať dostatok dôkazov, ak chcú Ruska postaviť pred sudcu. Ak mu vinu dokážu, hrozí mu dlhoročný trest.

 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce