04. 11. 2017 20:46 | BRATISLAVA/TV Markíza

Volzovú mal podľa polície sledovať a uniesť Kýbel. Tu je zoznam zločinov, ktoré mu pripisujú

Na vrchole gangu sýkorovcov mal stáť po smrti Miroslava Sýkoru.

Lališove obvinenia.
Lališove obvinenia. Foto: TV Markíza

Okolo údajnej objednávky vraždy Sylvie Volzovej sa točia mnohí mafiáni. Jedným z nich má byť aj Robert Lališ prezývaný Kýbel.

Podľa policajtov ju mal zo svojim gangom sledovať a uniesť na pokyn Pavla Ruska.

Kýblov zoznam zločinov je oveľa bohatší. Pozrite sa, z čoho všetkého ho policajti vinia.

Na vrchole gangu sýkorovcov mal stáť po smrti Miroslava Sýkoru Robert Lališ alias Kýbel. Živili sa vydieraním, ale aj vraždami na objednávku. Kýbel dodnes vinu odmieta. Bol tri roky bol na úteku, zadržali ho v Nemecku.

Odvtedy je vo väzbe a pripisujú mu 6 vrážd a ďalšie trestné činy. Dvakrát dostal doživotie, a 2x to zrušili. Teraz sa začína proces odznova.

Okrem skutkov, za ktoré údajného mafiánskeho bosa gangu sýkorovcov súdia, ho policajti za posledné 4 rokov obvinili aj z ďalších zločinov. Ich zoznam je dlhý.

"Osoba je obvinená z trestného činu založenia, podporovania zločineckej skupiny, všeobecného ohrozenia, nedovoleného ozbrojovania a z viacerých trestných činov vrážd," hovorí Martin Wäldl, hovorca policajného prezídia.

Momentálne je vrážd či pokusov o ne spolu deväť. Prvá je likvidácia bosa košického podsvetia Roberta Holuba a jeho ochrankára v hoteli Danube. Na tejto vražde spolupracovali s černákovcami. Ďalšiou mala byť plánovaná likvidácia Sylvie Volzovej, ktorú si podľa polície objednal Pavol Rusko.

O niekoľko mesiacov mal mať Kýbel prsty vo vražde reprezentanta v zápasení Maxima Malkartiho - ich konkurenta.

Lališovmu gangu pripisujú aj vraždu bratranca podpredsedu národnej rady Bélu Bugára. V ten istý rok podľa policajtov strieľali aj po vydavateľovi časopisu Markíza. Bol to ale omyl. Sýkorovci chceli strieľať na Rusov.

Výpočet zločinov, ktoré policajti pripisujú Kýblovi, zatiaľ uzatvára výbuch v bratislavskom hoteli z roku 2004. Ivo Ružič, ktorého považujú za člena skupiny takáčovcov, prežil.

Robert Lališ akúkoľvek vinu odmieta. Jeden z jeho obhajcov očakáva, že čoskoro vyšetrovanie policajti uzavrú.

Gang sýkoriek považujú kriminalisti za najprepracovanejší, čo sa štruktúry týka. Aj preto bolo také ťažké ich dostať. Operovali nielen na území Bratislavy, ale aj v Senci či na Záhorí. Až teraz po rokoch sa dozvedáme, kto mal za čím stáť. A tieto zločiny objasňujú práve mnohí z gangu výmenou za nižšie tresty.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce