10. 11. 2017 09:40 | BRATISLAVA/mm

V ĽS NS to po voľbách vrie, v strane údajne hrozí rozkol

Odborník ale druhým dychom dodáva, že výsledky volieb netreba preceňovať.

Marian Kotleba
Marian Kotleba Foto: TASR

Po voľbách do župných zastupiteľstiev to neiskrí len vo vládnom Smere, ale aj u Kotlebovcov. Podľa odborníka na extrémizmus Radovana Bránika v ĽSNS hrozí rozkol. Malo by sa tak udiať na mimoriadnom sneme, kde by malo prísť o pokus vymeniť vedenie.

„Rozkol v strane sa už dnes denne opakuje ako variant, ktorý je veľmi pravdepodobný," povedal pre hnoline.sk Bránik s tým, že neúspešné voľby len urýchlili nespokojnosť, keďže už niekoľko mesiacov prebiehali stranícke čistky.

Bránik tým vyvracia aj budovaný obraz, že ĽSNS je jednoliata masa, ktorá vo všetkom poslúcha svojho „vodcu".

„V strane vždy existovali minimálne dve skupiny. Jedna, ktorá je veľmi pragmatická, ide po moci a peniazoch a v zásade využíva ten existujúci systém na to, aby sa obohatila a dostala sa k nejakému podielu na moci," povedal Bránik. Druhou skupinou sú podľa neho idealisti, ktorí veria, že ĽSNS je reprezentantom zmeny.

Odborník ale druhým dychom dodáva, že výsledky volieb netreba preceňovať. Frustrácia voličov, ktorí sú z Kotlebu sklamaní, ich môže dohnať ešte k radikálnejším subjektov, ak sa nič nezmení v súčasnom spravovaní štátu.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce