10. 11. 2017 19:20 | TREBIŠOV/TV Markíza

Prešla si peklom. Teraz sa popálená matka teší zo synčeka a plánuje pre neho sestričku

V nemocnici v Šaci ešte pár dní zostane, ale už so synom na novorodeneckom oddelení.

Popálená mamička.
Popálená mamička. Foto: TV Markíza

Pred pár týždňami prežila pri pôrode hotový horor. Lôžko, na ktorom ležala, začalo horieť. Mladá mamička Marta sa však každý deň cíti o čosi lepšie. Dnes ju prepustili z nemocnice, a konečne tak môže byť so synom.

Marta sa pri pôrode v Trebišovskej nemocnici popálila na vyše 20 percentách tela. Previezli ju do nemocnice v Šaci, kde ju operovali.

„Pacientka je dnešným dňom prepustená z ústavnej starostlivosti z Kliniky popálení v temer zahojenom stave," povedal prednosta Kliniky popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v nemocnici Šaca Peter Lengyel.

Marta svojho syna Števka po pôrode takmer nevidela a ležali na iných oddeleniach. No odteraz môžu byť spolu 24 hodín denne.

„Momentálne sa cítim veľmi dobre a teším sa, že konečne budem so svojim synom," povedala popálená Marta Stránska.

V nemocnici v Šaci ešte pár dní zostane, ale už so synom na novorodeneckom oddelení.

„Bolo to na požiadanie rodiny a my sme samozrejme tejto požiadavke vyhoveli," uviedla hovorkyňa spoločnosti Agel SK Alžbeta Sivá.

Všetko sa na koniec na dobré obrátilo a mladá mamička sa môže tešiť z každodenných materinských povinností. „S bábätkom zažívam najmä to, že papá trošku viac ako je normálne, má dvojitú bradu," teší sa matka.

Ani nepríjemná skúsenosť z prvého pôrodu ju zrejme neodradí od toho, aby mala ďalšie deti.

„Asi nejaký strach tam bude, ale to sa časom prekoná a malý by podľa mňa chcel sestričku," dodala.

Od Trebišovskej nemocnice bude zrejme žiadať odškodné. Nestáva sa totiž často, že lôžko pod pacientom začne horieť. S najväčšou pravdepodobnosťou za to môže použitie dezinfekčného prípravku s obsahom alkoholu a elektrická koagulácia. Prípadom sa zaoberá polícia ako aj Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Viac v reportáži Dušana Tokarčíka:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce