17. 11. 2017 13:47 | BRATISLAVA/TASR

Predpoveď počasia: Snežiť už bude aj v nižších polohách

Postupne sa má znižovať aj teplota vzduchu.

Sneženie - ilustračné foto.
Sneženie - ilustračné foto. Foto: TASR

Koncom týždňa bude na Slovensku väčšinou premenlivá, najmä na severe až veľká oblačnosť s početnými prehánkami. Aj v nižších polohách má postupne snežiť. Informuje o tom na svojom webe Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

"Do stredy budúceho týždňa (22.11.) by malo pripadnúť v horských oblastiach severného Slovenska od 10 do 15, ojedinele až okolo 20 centimetrov nového snehu," píše SHMÚ.

Postupne sa má znižovať aj teplota vzduchu. "Od nedele do stredy očakávame na našom území maximálne teploty zhruba od 2 do 7 stupňov Celzia, na severe územia bude teplota len okolo nuly a miestami sa vyskytne aj slabý celodenný mráz," uvádzajú meteorológovia.

Po zoslabnutí vetra a zmenšení oblačnosti zosilnejú podľa SHMÚ aj nočné mrazy. "Spočiatku očakávame minimum teploty vzduchu od +2 do -4 stupňov Celzia, v dolinách bude ojedinele chladnejšie," predpovedá SHMÚ.

V strede budúceho týždňa očakávajú meteorológovia na severe Slovenska snehovú pokrývku, v dolinách a kotlinách môže podľa nich klesnúť teplota vzduchu až na približne -10 stupňov Celzia. V druhej polovici budúceho týždňa by sa mohlo postupne otepľovať.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce