28. 11. 2017 19:00 | BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Sýkorovca Lališa čaká opäť rozsudok: Skončí sa ping-pong medzi súdmi?

Údajný šéf organizovanej skupiny mal námietky.

Obžalovaný Lališ na súde.
Obžalovaný Lališ na súde. Foto: TV Markíza

Tretíkrát sa pred súd postavil údajný boss mafiánskej skupiny sýkorovcov. Dvakrát dostal po obvinení zo šiestich vrážd doživotný trest, v utorok sa začal tretí proces. Pozostalí sa pýtajú, kedy sa neuveriteľný ping-pong medzi súdmi skončí.

Na každé pojednávanie s údajnými vrahmi svojho syna chodí Viera Deáková s manželom. "Ja dúfam, naozaj a verím, že sme tu už poslednýkrát, okrem vyhlásenia rozsudku," povedala.

Do jej syna v bratislavskej Dúbravke napálili devätnásť rán. Jeho smrť podľa obžaloby zavinili traja najvyššie postavení členovia údajného gangu sýkorovcov. Tí sa spolu s inými kumpánmi postavili pred sudcu. Chýbal Jozef Roháč.

Šéfom skupiny mal byť práve Robert Lališ prezývaný Kýbel. Na súdnom pojednávaní za múrmi banskobystrickej väznice sa sťažoval.

"Jeho námietky boli dané preto, že bola porušená prezumpcia neviny, tieto námietky podávame počas celého procesu a je to preto, že rozhodnutie odvolacieho senátu je absolútne ignorované," uviedol Lališov obhajca.

Dvakrát si vypočul doživotný trest, dvakrát toto neprávoplatné rozhodnutie zrušil senát Najvyššieho súdu. Podľa Štefana Harabina sú totiž sudcovia banskobystrického špeciálu zaujatí a nemôžu to pojednávať. „Nerešpektovali právny názor odvolacieho senátu. To je ako nielen na disciplinárne stíhanie, ale aj na trestné stíhanie," povedal v minulosti Štefan Harabin.

Rozhodli teda, že prípadom sa nebude zaoberať špecializovaný trestný súd, ale pridelia ho Krajskému súdu v Banskej Bystrici. Iný senát Najvyššieho súdu ale v októbri rozhodol inak.

„Senát Najvyššieho súdu vo veci obžalovaného Roberta Lališa odňal túto vec Krajskému súdu v Banskej Bystrici a prikázal ju špecializovanému trestnému súdu," viedol vtedy hovorca Najvyššieho súdu.

Teda tomu, ktorého rozhodnutia senát so Štefanom Harabinom už dvakrát zmietol zo stola. Mama brutálne zavraždeného Romana Deáka má pre Štefana Harabina odkaz. "Aby si to vyskúšal na vlastnej koži, čo to je, a potom to možno pochopí," dodala.

Robert Lališ sa sťažoval aj na to, že nemal čas si poriadne preštudovať spis. Sudca mu to teda umožnil v priebehu utorka a stredy. No a pravdepodobne vo štvrtok si za múrmi vaznice znova vypočuje svoj trest.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce