30. 11. 2017 19:19 | PREŠOV/TASR

Nehoda opitej dcéry a matky z Prešova má prekvapivú dohru: Na vine nebol iba alkohol

Mladšia žena po nehode skončila v policajnej cele a sudca jej v super rýchlom konaní uložil štyri mesiace podmienečne a zákaz šoférovania na dva roky.

Matka sa zrazila s dcérou.
Matka sa zrazila s dcérou. Foto: TV Markíza

Opitá lekárka ktorá sa v Prešove zrazila so svojou dcérou nebola len pod vplyvom alkoholu. Pred jazdou ním zapíjala lieky, od ktorých bola závislá. Pre nepríčetnosť ju sudca nemohol potrestať. Poslal ju preto na psychiatrické liečenie.

Opité vodičky sa ešte vo februári autami zrazili na križovatke v Prešove. Obe nafúkali takmer dve promile. Matka s dcérou si z toho ťažkú hlavu nerobili. Ich výroky tesne po nehode už zľudoveli.

- „Aj vy ste pili pred jazdou?"

- „Áno, vodku."

- „Je normálne sadnúť si za volant opitá?"

- „Je, na východe - je."

Odpovedala vtedy na naše otázky podgurážená Beáta. Dokonca jej vtedy bolo aj jedno, že pôjde do väzenia.

Mladšia po nehode skončila v policajnej cele a sudca jej v super rýchlom konaní uložil 4 mesiace podmienečne a zákaz šoférovania na 2 roky.

Jej 62-ročnú matku policajti odviezli priamo na psychiatriu a najali si znalkyňu, ktorá skúmala jej duševný stav. Tá zistila, že očná lekárka šoférovala nielen pod vplyvom alkoholu, ale aj ďalších psychoaktívnych návykových liekov ktoré dlhodobo užívala. Šlo o lieky na nespavosť, proti úzkosti a bolesti.

"Súdnymi znalcami bolo preukázané, že obvinená bola v čase spáchania trestného činu nepríčetná," povedal hovorca Krajskej prokuratúry Prešov Marián Spišák.

Od vtedy už ani z domu nevychádza. Vraj si ani presne nepamätá, ako sa nehoda stala. "Absentuje u nej pocit, že sa dopustila protiprávneho konania," vysvetlila súdna znalkyňa Kornélia Fabišíková. Obvinená neprišla ani na dnešné pojednávanie. Sudca ju za jazdu pod vplyvom alkoholu potrestať nemohol, no nariadil jej psychiatrické liečenie.

Viac v reportáži Martina Jedináka:

 


VIAC Z Domáce