03. 12. 2017 13:45 , článok bol aktualizovaný 03. 12. 2017 19:20 | VEĽKÝ KRTÍŠ/TV Markíza, TASR

V meste Modrý Kameň zomrelo päťmesačné dieťa. Čaká sa na výsledky pitvy

Možností, prečo dievčatko zomrelo, je ale viac. Podľa odborníka mohlo mať infekciu, ktorá prepukla po očkovaní a prejavila sa teplotou.

V obci Modrý Kameň zomrelo päťmesačné bábätko.
V obci Modrý Kameň zomrelo päťmesačné bábätko. Foto: TV Markíza
Dievčatko náhle zomrelo v obci Modrý Kameň.
Dieťatko odviezla dnes ráno pohrebná služba.
Prípad už začala vyšetrovať polícia.

Tragické ráno prežili rodičia z obce Modrý Kameň. Svoju päťmesačnú dcérku našli v postieľke mŕtvu. Privolali záchranárov, no tí už dievčatku nedokázali pomôcť. Jeho úmrtie preverujú policajti.

Vyšetrovatelia boli na mieste celé predpoludnie, podľa našich zistení odviezli otca dievčatka na výsluch.

Tragédia sa stala v rodinom dome, podľa našich informácii dieťa oživovali záchranári, tí ale tento prípad vôbec nechcú komentovať.

 

"Môžeme potvrdiť, že na mieste sme zasahovali, vzhľadom na citlivosť prípadu ale nebudeme poskytovať žiadne informácie," uviedla hovorkyňa záchranárov.

Podľa informácií z dôveryhodného zdroja boli rodičia s päťmesačnou Sabrinkou v piatok na očkovaní. Aké očkovanie dievčatko podstúpilo, nevieme, no podľa očkovacieho kalendára to mohla byť hexavakcína. Vakcína obsahuje antigény proti šiestim ochoreniam. Včera malo údajne zvýšenú teplotu.

"Ja nepoznám žiaden prípad úmrtia ani takých ťažkých následkov po očkovaní," povedal o svojich skúsenostiach uznávaný virológ s dlhoročnou praxou Fedor Čiampor. Vedľajšie účinky však podľa neho bývajú mierne.

Celý rozhovor s virológom nájdete TU

"Zvýšená teplota, začervenanie v mieste vpichu, to je všetko, iné nebývajú a aj tieto väčšinou odoznejú do 24 hodín," spresnil Čiampor.

Možností, prečo dievčatko zomrelo, je ale viac. Podľa odborníka mohlo mať infekciu, ktorá prepukla po očkovaní a prejavila sa teplotou. Rodičia by v takýchto prípadoch mali navštíviť pohotovosť. Pred očkovaním musí byť podľa neho dieťa zdravé.

"Vyzývam rodičov, aby sa nebáli a dali deti očkovať, lebo očkovanie je jediný spôsob, ako ich ochrániť pred veľmi väznými ochoreniami," upozorňuje.

Vylúčiť sa nedá ani syndróm náhleho úmrtia, možných príčin je ale omnoho viac. "Vyšetrovateľ vo Veľkom Krtíši začal trestné stíhanie pre usmrtenie. Nariadená bola súdna pitva," uviedla policajná hovorkyňa.

Predbežné výsledky sodnej pitvy budú známe zajtra. Kriminalisti teda aj naďalej budú zisťovať ako vlastne a prečo dievčatko zomrelo.


VIAC Z Domáce