04. 12. 2017 17:10 | ŽUPČANY/TV MARKÍZA

Obyvatelia Župčian sa sporia o príjazdovú cestu. Zablokovali im ju betónovými panelmi

Susedom na nej povolili výstavbu bez toho, aby bola majetkovo vysporiadaná.

Cestu zablokovali betónovou bariérou.
Cestu zablokovali betónovou bariérou. Foto: TV Markíza

Obyvatelia rodinných domov v Župčanoch pri Prešove doplatili na to, že susedom povolili výstavbu na príjazdovej ceste bez toho, aby bola majetkovo vysporiadaná. Tí im ju zablokovali veľkým betónovým panelom, využívať tak teraz musia obchádzkovú poľnú cestu. „Musíme chodiť naokolo. Je to pekná obchádzka, do potravín aj dva kilometre," sťažoval sa miestny obyvateľ Karol Kováč.

Majitelia sporného pozemku trvajú na tom, že prechod cez panelom zatarasenú cestu je bez ich súhlasu nelegálny a o vytvorenie chodníka pre peších ich doteraz nikto nepožiadal. Susedom však vraj nechcú škodiť, ich zámerom bolo príjazdovú cestu rozšíriť. "Tento zámer mal byť plne financovaný vlastníkmi rodinných domov a pozemkov predmetnej ulice bez akéhokoľvek zaťaženia obecného rozpočtu," napísali v stanovisku majitelia pozemku.

Podľa starostu Župčian Františka Novotného ľudia doplatili na chybu jeho predchodcu, ktorý nové stavby povoľoval aj bez majetkovo vysporiadanych ulíc. To, že sú vyznačené na mape územného plánu, zďaleka nestačí.

„Zvoláme si obe zúčastnené strany a budeme sa snažiť dohodnúť minimálne to, aby sa tie panely posunuli," povedal. Ako dodal, všetko je to o medziľudských vzťahoch. Sám vraj nič nezmôže, ak sa susedia sami nedohodnú. 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce