06. 12. 2017 14:00 | BRATISLAVA/zv

Na Slovensko sa dostal unikátny prístroj. Uľahčí liečbu najmenším pacientom

Je prvý svojho druhu na Slovensku.

Detská fakultná nemocnica s poliklinikou dostala unikátny prístroj.
Detská fakultná nemocnica s poliklinikou dostala unikátny prístroj. Foto: TV Markíza

Najmenší pacienti najväčšej detskej nemocnice na Slovenku dostali krásny darček - výnimočný prístroj, vďaka ktorému bude zavádzanie kanýl a napichnutie žíl rýchlejšie, menej bolestivé a rovnako menej stresujúce. Tento prístroj je prvý svojho druhu na Slovensku.

Vďaka nemu sa tak z ,,umenia" kanylovať stáva vedecký a spoľahlivý postup. Napichnutie žilky u takýchto maličkých detí je vždy veľmi náročné. Pacienti sú vystresovaní a stres vyplaví adrenalín, ktorý už beztak drobné žilky sťahuje ešte viac. Tým sú veľmi slabo viditeľné. Rovnako tenké detské ručičky sa veľmi rýchlo podchladia, čo tiež sťahuje cievy, ktoré sú menšie, ako by lekári potrebovali.

„Vďaka novému prístroju, ktorý presvieti žilky, lekári a sestry vidia každú jednu, aj tú najtenšiu. Presne sledujú, kade ide a vedia ju bez problémov napichnúť. Môžu si tak vybrať najväčšiu žilku, ktorú by voľným okom nevideli, lebo nie je na povrchu," ocenil mimoriadny prínos prístroja generálny riaditeľ Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Bratislava LadislavKužela.

Odovzdávanie unikátneho prístroja.
Odovzdávanie unikátneho prístroja. Foto: TV Markíza
 

Veľká vďaka preto putuje Nadácii Markíza a spoločnosti BMW Group Slovakia. „Je nám cťou a radosťou podporiť prostredníctvom Nadácie Markíza vysoko špecializovanú a najväčšiu detskú kliniku na Slovensku - DFNsP Bratislava. Nadácia Markíza je symbolom dlhodobo aktívneho a dôveryhodného partnera vo svojej oblasti. BMW je technologický líder v automobilovom priemysle. Toto spojenie troch subjektov dnes prináša poskytnutie vysoko technologickej zdravotníckej pomôcky, ktorá bude moderným spôsobom monitorovať „krvné cesty" detských pacientov. Veríme, že im, ich rodinám a zdravotníkom to počas vyšetrení prinesie oveľa väčší pokoj a pohodlie a pomôže udržať deti v ich obľúbenej detskej mobilite," povedal Michael Kordys, riaditeľ spoločnosti BMW Group Slovakia.

Nadácia Markíza s Detskou fakultnou nemocnicou spolupracuje už roky. Preto pri tomto projekte nikto neváhal a s radosťou ho podporil.

„Spolupráca Nadácie Markíza s Detskou fakultnou nemocnicou sa intenzívne začala rozvíjať už pred niekoľkými rokmi. Stretávame tu odborníkov a personál, ktorí robia všetko pre záchranu malých pacientov a patrí im naša vďaka. Sme veľmi radi, že aj teraz, vďaka partnerovi Nadácie Markíza - spoločnosti BMW Group Slovakia, môžeme lekárom uľahčiť liečbu detí. Spája nás pracovne aj ľudsky jedno a to chuť pomáhať. Za našu spoluprácu sme vďační a sme pripravení na ďalšie výzvy do budúcna", povedala Dana Šinková, členka Správnej rady Nadácie Markíza.

Unikátny prístroj prvý svojho druhu na Slovensku

To, aký je tento unikátny prístroj pre najmenších pacientov, ale aj pre samotných doktorov naozaj dôležitý, nám osobne potvrdila aj primárka Neonatologickej kliniky intenzívnej medicíny LF UK a DFNsP v Bratislave Dana Dolníková.

 

Deň s Nadáciou Markíza

Nadácia Markíza sa snaží pomáhať tým, ktorí to potrebujú po celý rok. K dobročinnosti sa môžete zapojiť aj vy v rámci štvrtého ročníka Dňa s Nadáciou Markíza. Už tento štvrtok môžete ťažko skúšaným rodinám pomôcť prostredníctvom smsiek

Pošlite darcovskú SMS na číslo 877 v tvare DMS (medzera) NADACIAMARKIZA a podporte projekty zamerané na pomoc deťom. Zbierka je registrovaná MV SR a realizovaná prostredníctvom DMS systému, ktorý spravuje Fórum donorov. Cena jednej DMS je 2 € v sieti operátorov O2, Orange a Slovak Telekom. Prispieť môžete aj dobrovoľnou sumou na číslo účtu SK35 1111 0000 0003 3322 2322. Do informácie pre príjemcu je potrebné uviesť heslo NADÁCIA MARKÍZA.

Deň s nadáciou Markíza
Deň s nadáciou Markíza Foto: TV Markíza
 

Podporiť konkrétne rodiny z našich štyroch príbehov, ktoré budú odvysielané v Reflexe 7.12.2017 môžete aj cez portál ďakujeme.sk, s ktorým Nadácia Markíza spolupracuje. Rovnako ako oni, aj Nadácia Markíza pomáha rodinám a deťom v núdzi a podporuje ich finančne.

Na ich stránke tu - http://www.dakujeme.sk/partneri/30/nadacia-markiza-den-s-nadaciou-markiza - nájdete štyri príbehy. kde môžete aj vy prispieť a uľahčiť im život.

Príďte nás podporiť do vianočného stánku Nadácie Markíza

Počas Dňa s Nadáciou Markíza vás srdečne pozývame do vianočného stánku Nadácie Televízie Markíza na Hviezdoslavovom námestí hneď za klziskom, aby ste s nami strávili krásny čas na Vianočných trhoch a to 7. decembra od 15:00 do 20:30 hod. Príďte medzi nás, stretnite sa so svojimi priateľmi a kúpou vianočného punču či inej tradičnej pochúťky alebo drobného predmetu s logom Nadácie Markíza podporíte dobrú vec.

Pre deti aj dospelých bude okrem toho pripravený zaujímavý program, podporiť nás prídu aj tváre známe z televíznej obrazovky a na všetkých sa teší nadačný Macko Packo.

Deň s Nadáciou Markíza je deň, kedy chceme vyzbierať čo najviac peňazí pre deti a rodiny, ktoré bojujú s ťažkým osudom a ktoré nemajú to šťastie byť zdraví.

Budeme veľmi radi, keď sa k nám pripojíte a podporíte nás svojou účasťou.

Tešíme sa na vás.


VIAC Z Domáce