06. 12. 2017 17:45 | NITRA/TV Markíza

Mladá Nitranka odrodila inú ženu cez telefón, adrenalín bol neopísateľný

Beáta pomáha obetiam domáceho násilia v Centre Slniečko. To, že jedna z mamičiek, ktoré tam našli utočisko, začne rodiť práve počas jej služby, nečakala.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: TV Markíza

Myslela si, že sa to stáva iba vo filme. Hoci nikdy nebola tehotná, pôrod už má za sebou. Tridsaťročná Nitranka sa z minúty na minútu ocitla v role pôrodnej babice. Inštrukcie dostávala iba cez telefón.

"Teta, mamina už rodí," tieto slová zmenili obyčajný pracovný deň ženy na deň, na ktorý sa nezabúda.

"Prvá myšlienka v človeku bola, keď k tomu dôjde, že preboha, veď toto sa stáva len vo filme, toto nemôže byť naozaj, len vo filme porodí vo výťahu alebo v taxíku," hovorila si vtedy vychovávateľka, krízového Centra Slniečko v Nitre.

Beáta pomáha obetiam domáceho násilia v Centre Slniečko. To, že jedna z mamičiek, ktoré tam našli utočisko, začne rodiť práve počas jej služby, nečakala. Termín pôrodu vraj mala žena až o tri týždne.

Sanitka síce vyrazila, no pôrod sa rozbehol vlastným tempom. Bábätko sa na záchranárov čakať nechystalo.

Beáta sa nezosypala. Záchranárka na druhej strane linky jej na diaľku radila, čo má robiť. Bábätko odrodili spoločne. Bol to vraj taký adrenalín, že si ani nevšimla, že to je dievčatko.

„Bábätko sme zabalili, aby bolo v teple a pani ma šokovala ďalšou informáciou, že treba uviazať pupočnú šnúru," opísala situáciu pani Beáta.

Nie je to prvýkrát, čo takto operátor tiesňovej linky riadil pôrod cez telefón - najčastejšie vraj v aute cestou do nemocnice.

Viac v reportáži Moniky Kolekovej:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce