07. 12. 2017 09:00 | BRATISLAVA/zv

Dara Rolins našla skutočného otca roka. Na jeho rodinu sa valila jedna katastrofa za druhou

Pomôcť rodine môžete v rámci Dňa s Nadáciou Markíza.

Dara Rolins potešila rodinu rodinu Dlubačovcov.
Dara Rolins potešila rodinu rodinu Dlubačovcov. Foto: TV Markíza

Najťažšiu krízu zvládli, ale život už nikdy nebude ako predtým. Na rodinu Dlubačovcov sa pred pár rokmi valila jedna katastrofa za druhou. Najskôr skončila na vozíku mama, o pol roka neskôr aj otec. Napriek tomu nestrácajú chuť do života a hviezdnu návštevu poverenú Nadáciou Markíza prijali s úsmevom. Dara Rolins doniesla rodine predčasné vianočné darčeky.

Pani Karolína Dlubačová mala pred šiestimi rokmi mozgovú príhodu a skončila na vozíku. Všetko sa udialo veľmi rýchlo a nečakane, keď bola doma. „Bolo to naozaj dosť ťažké, aj pracovať, ostať viac doma," povedal nám otec rodiny Slavomír.

Slavomír Dlubač musel viac pracovať, no hlavou bol stále doma pri manželke. Jeho práca si vyžadovala absolútne sústredenie, keďže robil vo výškach. Pílil drevo a v korunách stromov zbieral šišky a semená. Práve práca sa mu stala osudnou.

Z výšky spadol na betónové schody a taktiež skončil na vozíku. Stalo sa to šesť mesiacov po manželke. Podľa pani Karolíny je Slávo obetavý chlap. Veľmi jej však pomáha aj svokra a hlavne synovia Miško a Slávo. „Bolo to o čase a o chémii v hlave," reagoval starší syn na Darinu otázku, ako to zvládli.

„Všetko je tak, ako má byť. Zažil som ľudí, ktorí sú na tom horšie. Takí, ktorí vedia, že umierajú. Hlavne, že máme zdravé deti," dodal otec rodiny, ktorý je naozaj otcom roka a veľkým hrdinom. Navzdory hendikepu začal totiž znovu pracovať. Vďaka tomu ako-tak uživí rodinu. Naďalej pracuje s drevom a kameňom.

Rodina ďakuje všetkým za pomoc. Otec roka Slávo sa teší najmä na nový varný hrniec, ktorý si bude môcť kúpiť.

 

Pomôcť rodine môžete v rámci Dňa s Nadáciou Markíza 

Deň s Nadáciou Markíza 7.12. - už štvrtý rok pripravila televízia Markíza Deň s Nadáciou Markíza, počas ktorého sa prostredníctvom SMS zbierajú finančné prostriedky na projekty Nadácie Markíza. Za cieľ tohtoročnej zbierky sme si stanovili pomoc rodinám s deťmi a podporu projektov zameraných na deti. Postupne Televízia Markíza odvysiela príbehy štyroch konkrétnych rodín, ktorým okrem iných ďalších rodín, chce Nadácia Markíza vďaka tejto zbierke pomôcť.

Zapojiť sa do zbierky a pomôcť môžete jednoducho aj vy:

„Pošlite darcovskú SMS na číslo 877 v tvare DMS (medzera) NADACIAMARKIZA a podporte projekty zamerané na pomoc deťom. Zbierka je registrovaná MV SR a realizovaná prostredníctvom DMS systému, ktorý spravuje Fórum donorov. Cena jednej DMS je 2 € v sieti operátorov O2, Orange a Slovak Telekom. Prispieť môžete aj dobrovoľnou sumou na číslo účtu SK35 1111 0000 0003 3322 2322. Do informácie pre príjemcu je potrebné uviesť heslo NADÁCIA MARKÍZA.

Deň s Nadáciou Markíza.
Foto: Nadácia Markíza

Podporiť konkrétne rodiny z našich štyroch príbehov, ktoré budú odvysielané v Reflexe 7.12.2017 môžete aj cez portál ďakujeme.sk, s ktorým Nadácia Markíza spolupracuje. Rovnako ako oni, aj Nadácia Markíza pomáha rodinám a deťom v núdzi a podporuje ich finančne.

Na ich stránke tu - http://www.dakujeme.sk/partneri/30/nadacia-markiza-den-s-nadaciou-markiza - nájdete štyri príbehy. kde môžete aj vy prispieť a uľahčiť im život.

Príďte nás podporiť do vianočného stánku Nadácie Markíza

Počas Dňa s Nadáciou Markíza vás srdečne pozývame do vianočného stánku Nadácie Televízie Markíza na Hviezdoslavovom námestí hneď za klziskom, aby ste s nami strávili krásny čas na Vianočných trhoch a to 7. decembra od 15:00 do 20:30 hod. Príďte medzi nás, stretnite sa so svojimi priateľmi a kúpou vianočného punču či inej tradičnej pochúťky alebo drobného predmetu s logom Nadácie Markíza podporíte dobrú vec.

Pre deti aj dospelých bude okrem toho pripravený zaujímavý program, podporiť nás prídu aj tváre známe z televíznej obrazovky a na všetkých sa teší nadačný Macko Packo.

Deň s Nadáciou Markíza je deň, kedy chceme vyzbierať, čo najviac peňazí pre deti a rodiny, ktoré bojujú s ťažkým osudom a ktoré nemajú to šťastie byť zdraví.

Budeme veľmi radi, keď sa k nám pripojíte a podporíte nás svojou účasťou.

Tešíme sa na vás.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce