07. 12. 2017 09:00 | BRATISLAVA/nt

Traja súrodenci prišli jedného dňa o všetko. Na pomoc im prišla aj Majka Demitrová

Pomôcť môžete aj vy v rámci Dňa s Nadáciou Markíza.

Traja súrodenci prišli jedného dňa o všetko. Na pomoc im prišla aj Majka Demitrová
Traja súrodenci prišli jedného dňa o všetko. Na pomoc im prišla aj Majka Demitrová Foto: TV Markíza

Dnešné vysielanie je na Markíze venované dňu s našou televíznou nadáciou. Len vďaka vám, našim divákom, dokážeme spoločnými silami pomôcť rodinám, ktoré to najviac potrebujú.

Vďaka nadácii našej televízie sa podarilo zabezpečiť to najnevyhnutnejšie už mnohým rodinám a veríme, že s vašou pomocou môžeme pomôcť aj v tomto roku.

Napríklad trom deťom, ktoré v jeden deň prišli o všetko. Mama im umrela a otec sa o nich nedokázal postarať. Prichýlila ich teta, pani Vierka, ktorá sama nemá deti, ale stará sa o ťažko chorého manžela. Zo dňa na deň sa jej domácnosť rozrástla o troch ďalších členov a s otvorenou náručou prijali aj nás a Majku Demitrovú.

Majka sa s deťmi Zuzkou a Lackom zoznámila počas letného tábora vďaka občianskemu združeniu Kolobeh života. "Zahľadela som sa doňho tak trošku a keď som sa dozvedela o jeho príbehu, tak ma to chytilo za srdce," povedala Majka.

Tri deti - Zuzka, Simonka a Lacko sa jedného dňa ocitli u svojej tety. Príčinou bola tragédia v ich rodine. Tým, čo sa im stalo, najviac trpí Simonka. Aj preto o tom nechcela hovoriť pred kamerou.

"Zomrela im mamka. Bola v mladom veku. Bola to jedna pekná šikovná žena. Otec sa nedokázal o deti postarať," prezradila nová mama Viera Gardošová.

"Mala som 12 rokov a zrazu všetka zodpovednosť padla na mňa, keďže otec bol, aký bol a väčšinu času sme boli doma sami. Ja som musela byť tá zodpovedná. Zrazu mamky nebolo, otec sa nezaujímal a Lacko mal dva roky," prezradila najstaršia Zuzka.

Mladé dievča cítilo obrovskú vinu. "Koľkokrát mi mama povedala, že zo mňa dostane infarkt. Ja som vtedy došla do obdobia vzdoru a chcela, aby som jej napríklad išla umyť riad, tak som jej povedala, že nejdem, prečo si to neurobí sama. Keď zomrela, tak som si to strašne dlho vyčítala," dodala Zuzka.

Pani Vierke je veľmi vďačná. Ujala sa ich, keď im hrozil detský domov. "Museli sme riešiť hypotéku, lebo my sme s manželom žili v jednoizbáku, však sme viac nepotrebovali," povedala pani Gardošová. S partnerom nemali svoje deti a zrazu sa u nich ocitli tri, o ktoré sa s láskou starajú.

 

Pomôcť rodine môžete v rámci Dňa s Nadáciou Markíza

Deň s Nadáciou Markíza 7.12. - už štvrtý rok pripravila televízia Markíza Deň s Nadáciou Markíza, počas ktorého sa prostredníctvom SMS zbierajú finančné prostriedky na projekty Nadácie Markíza. Za cieľ tohtoročnej zbierky sme si stanovili pomoc rodinám s deťmi a podporu projektov zameraných na deti. Postupne Televízia Markíza odvysiela príbehy štyroch konkrétnych rodín, ktorým okrem iných ďalších rodín, chce Nadácia Markíza vďaka tejto zbierke pomôcť.

Zapojiť sa do zbierky a pomôcť môžete jednoducho aj vy:

„Pošlite darcovskú SMS na číslo 877 v tvare DMS (medzera) NADACIAMARKIZA a podporte projekty zamerané na pomoc deťom. Zbierka je registrovaná MV SR a realizovaná prostredníctvom DMS systému, ktorý spravuje Fórum donorov. Cena jednej DMS je 2 € v sieti operátorov O2, Orange a Slovak Telekom . Prispieť môžete aj dobrovoľnou sumou na číslo účtu SK35 1111 0000 0003 3322 2322. Do informácie pre príjemcu je potrebné uviesť heslo NADÁCIA MARKÍZA .

markiza nadacia.jpg
 

Podporiť konkrétne rodiny z našich štyroch príbehov, ktoré budú odvysielané v Reflexe 7.12.2017 môžete aj cez portál ďakujeme.sk, s ktorým Nadácia Markíza spolupracuje. Rovnako ako oni, aj Nadácia Markíza pomáha rodinám a deťom v núdzi a podporuje ich finančne.

Na ich stránke tu - http://www.dakujeme.sk/partneri/30/nadacia-markiza-den-s-nadaciou-markiza - nájdete štyri príbehy. kde môžete aj vy prispieť a uľahčiť im život.

Príďte nás podporiť do vianočného stánku Nadácie Markíza

Počas Dňa s Nadáciou Markíza vás srdečne pozývame do vianočného stánku Nadácie Televízie Markíza na Hviezdoslavovom námestí hneď za klziskom, aby ste s nami strávili krásny čas na Vianočných trhoch a to 7. decembra od 15:00 do 20:30 hod. Príďte medzi nás, stretnite sa so svojimi priateľmi a kúpou vianočného punču či inej tradičnej pochúťky alebo drobného predmetu s logom Nadácie Markíza podporíte dobrú vec.

Pre deti aj dospelých bude okrem toho pripravený zaujímavý program, podporiť nás prídu aj tváre známe z televíznej obrazovky a na všetkých sa teší nadačný Macko Packo.

Deň s Nadáciou Markíza je deň, kedy chceme vyzbierať, čo najviac peňazí pre deti a rodiny, ktoré bojujú s ťažkým osudom a ktoré nemajú to šťastie byť zdraví.

Budeme veľmi radi, keď sa k nám pripojíte a podporíte nás svojou účasťou.

Tešíme sa na vás.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce