07. 12. 2017 09:00 | BRATISLAVA/zv

Evelyn potešila babku Evu, ktorá sa po tragédii stará o vnuka. Mesačne musia vyžiť zo smiešnej sumy

Otčim 13-ročnému Robkovi postrelil mamu, zabil mladšiu sestričku a nakoniec zbraň otočil aj proti sebe.

Evelyn rozveselila babku Evu a jej vnuka Robka.
Evelyn rozveselila babku Evu a jej vnuka Robka. Foto: TV Markíza

Babka Eva Wohlandová z Handlovej sa už niekoľko rokov stará o svojho vnuka Robka po tom, čo sa v ich rodine stala tragédia. Otčim mu postrelil mamu, zabil mladšiu sestričku a nakoniec zbraň otočil aj proti sebe. Vďaka veľkému úsiliu babky Evy z neho rastie slušný a múdry chlapec. Financie však na všetko nestačia. S plným náručím darčekov ich preto navštívil vyslanec Nadácie Markíza - Evelyn.

Robko neskrýval nadšenie a babka neudržala slzy. „Zahynula mi vnučka, dcéru mám na vozíku. Šťastie bolo, že Robko bol vtedy u mňa. Lebo keby bol doma, tak ani on tu už nie je," povedala nám.

Vyžiť musia zo 137 eur mesačne. „Nerobila som, starala som sa o deti, preto nemám nárok na poriadny dôchodok. Ale chlapec má všetko. Ja sa radšej uskromním. Ani lieky nemám, ale hlavne, že Robko má," okomentovala zlú finančnú situáciu babka.

Robko má 13 rokov a už teraz je snom všetkých žien. Pomáha babke v domácnosti, varí, upratuje, umýva okná a aj závesy zavesí. Mladý fešný chlapec je veľmi športovo nadaný. Keď bude veľký, chce byť futbalista.

Babka Eva a Robko všetkým ďakujú za pomoc.

 

Pomôcť rodine môžete v rámci Dňa s nadáciou Markíza

Deň s Nadáciou Markíza 7.12. - už štvrtý rok pripravila televízia Markíza Deň s Nadáciou Markíza, počas ktorého sa prostredníctvom SMS zbierajú finančné prostriedky na projekty Nadácie Markíza. Za cieľ tohtoročnej zbierky sme si stanovili pomoc rodinám s deťmi a podporu projektov zameraných na deti. Postupne Televízia Markíza odvysiela príbehy štyroch konkrétnych rodín, ktorým okrem iných ďalších rodín, chce Nadácia Markíza vďaka tejto zbierke pomôcť.

Zapojiť sa do zbierky a pomôcť môžete jednoducho aj vy:

„Pošlite darcovskú SMS na číslo 877 v tvare DMS (medzera) NADACIAMARKIZA a podporte projekty zamerané na pomoc deťom. Zbierka je registrovaná MV SR a realizovaná prostredníctvom DMS systému, ktorý spravuje Fórum donorov. Cena jednej DMS je 2 € v sieti operátorov O2, Orange a Slovak Telekom. Prispieť môžete aj dobrovoľnou sumou na číslo účtu SK35 1111 0000 0003 3322 2322. Do informácie pre príjemcu je potrebné uviesť heslo NADÁCIA MARKÍZA.

Deň s nadáciou Markíza
Deň s nadáciou Markíza Foto: TV Markíza
 

Podporiť konkrétne rodiny z našich štyroch príbehov, ktoré budú odvysielané v Reflexe 7.12.2017 môžete aj cez portál ďakujeme.sk, s ktorým Nadácia Markíza spolupracuje. Rovnako ako oni, aj Nadácia Markíza pomáha rodinám a deťom v núdzi a podporuje ich finančne.

Na ich stránke tu - http://www.dakujeme.sk/partneri/30/nadacia-markiza-den-s-nadaciou-markiza - nájdete štyri príbehy. kde môžete aj vy prispieť a uľahčiť im život.

Príďte nás podporiť do vianočného stánku Nadácie Markíza

Počas Dňa s Nadáciou Markíza vás srdečne pozývame do vianočného stánku Nadácie Televízie Markíza na Hviezdoslavovom námestí hneď za klziskom, aby ste s nami strávili krásny čas na Vianočných trhoch a to 7. decembra od 15:00 do 20:30 hod. Príďte medzi nás, stretnite sa so svojimi priateľmi a kúpou vianočného punču či inej tradičnej pochúťky alebo drobného predmetu s logom Nadácie Markíza podporíte dobrú vec.

Pre deti aj dospelých bude okrem toho pripravený zaujímavý program, podporiť nás prídu aj tváre známe z televíznej obrazovky a na všetkých sa teší nadačný Macko Packo.

Deň s Nadáciou Markíza je deň, kedy chceme vyzbierať, čo najviac peňazí pre deti a rodiny, ktoré bojujú s ťažkým osudom a ktoré nemajú to šťastie byť zdraví.

Budeme veľmi radi, keď sa k nám pripojíte a podporíte nás svojou účasťou.

Tešíme sa na vás.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce