07. 12. 2017 10:49 , článok bol aktualizovaný 07. 12. 2017 19:51 | TRNAVA/zg, TV Markíza

Behan dostal za útek dva roky, čin oľutoval

Našli ho vlani v októbri v tajnom úkryte na povale domu jeho otca.

Ľubomír Behan na súde.
Ľubomír Behan na súde. Foto: Roman Ruttkay

Najznámejší väzeň na úteku Ľubomír Behan sa pred trnavským okresným sudcom priznal, že utiekol. Za tento čin si posedí vo väzení dva roky. Na pojednávaní mal reťaze nielen na rukách, ale aj nohách.

Podľa prokuratúry Behan svoj čin premyslene plánoval. Odôvonili to tým, že mal pri sebe mobilný telefón a mohol sa tak dohovárať s okolitým svetom.

Na pojednávaní prehovoril aj bývalí členovia justičnej stráže, ktorých po Behanovo úteku prepustili. Im sa odsúdený v záverečnej reči ospravedlnil za to, že zostali bez práce.

Na otázku, ako sa mohol dostať mobil do väzenie bývalý člen justičnej stráže poznamenala, že za mreže môžu dostať väzni, okrem mobilov, dokonca aj drogy. Pripustil, že ich môžu doniesť návštevy alebo cez "čierne ovce" medzi bacharmi.

Behan na súde nevyužíl právo posledného slova. Prokurátor i odsúdený si ponechali lehotu na odvolanie, a tak rozsudok ešte nie je právoplatný.

Behana zadržali na úteku začiatkom októbra 2016 po tom, čo ušiel z väzenia v Leopoldove. Ozbrojení kukláči ho našli v tajnom úkryte na povale domu jeho otca v obci Ostrov pri Piešťanoch. Muži zákona ho hľadali viac ako štyri mesiace. 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce