09. 12. 2017 13:15 , článok bol aktualizovaný 09. 12. 2017 19:02 | BRATISLAVA/TASR

Minister obrany Peter Gajdoš vstúpil do SNS

Doteraz bol iba jej ministerským nominantom.

Minister obrany Peter Gajdoš.
Minister obrany Peter Gajdoš. Foto: TASR

Minister obrany Peter Gajdoš vstúpil do Slovenskej národnej strany. Povedal to v sobotu predseda SNS Andrej Danko po rozšírenom rokovaní predsedníctva strany v Oponiciach. Gajdoš vo funkcii šéfa rezortu doteraz vystupoval ako nominant SNS.

Danko si Gajdoša ľudsky váži a jeho rozhodnutie ho teší. "Som rád, že pri mne kariérne stojí, vážim si ho. Nie je chybou, že ministrom obrany sa stal vojak," uviedol šéf SNS na tlačovej konferencii.

Nepáči sa mu, že niektorí Gajdoša vo funkcii spochybňujú. Ocenil, že sa podujal na inventarizáciu zásob v muničných skladoch, "ktorá sa v takejto forme na Slovensku uskutočnila vôbec po prvýkrát".

"A poviem to na rovinu, to nie SNS stratila niečo zo zásob v skladoch, ale tí géniovia, ktorí dali strážiť muničné sklady súkromným firmám a SBS s rôznym napojením," povedal Danko s tým, že nech ho nikto nedráždi, lebo začne hovoriť o pozadí týchto firiem a na koho majú napojenie.

Danko deklaroval, že by chcel v tejto oblasti minimalizovať prácu súkromných bezpečnostných služieb. Nemyslí si, že ľudia v nich dokážu muničné sklady strážiť adekvátne. Muničné sklady podľa neho nie sú obchodné reťazce.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce