11. 12. 2017 17:13 | PREŠOV/TV MARKÍZA

Vtipné video spravilo z prešovského dôchodcu celebritu. Za zverejnenie nikoho nepotrestajú

Nebolo prijaté žiadne disciplinárne opatrenie voči konkrétnej osobe.

Dôchodca z Prešova sa stal internetovou celebritou.
Dôchodca z Prešova sa stal internetovou celebritou. Foto: TV Markíza

Pán Vladimír z Prešova sa stal internetovou celebritou po tom, čo si jeho výlev vulgarizmov počas cestnej kontroly natočili na mobil policajti. Ak by si to 70-ročný dôchodca vtedy všimol, určite by podľa vlastných slov nerozprával po východniarsky. „Nemuseli to dať na internet, ľudia si z toho teraz robia prču," povedal bývalý vojenský policajt s tým, že takýto podraz od dopravákov nečakal.

Sťažoval sa dokonca na inšpekcii ministerstva vnútra. „Vyšetrovateľ Inšpekcie MV podanie preveril, nedošlo však k spáchaniu trestného činu a vec posunul nadriadenému na disciplinárne konanie," uviedla hovorkyňa Ministerstva vnútra SR Andrea Dobiášová.

Dvom policajtom hrozilo že im 3 mesiace bude nadriadený strhávať až 15 percent z platu. Napokon ale nikto potrestaný nebude. „Nebolo prijaté žiadne disciplinárne opatrenie voči konkrétnej osobe, keďže nebolo zistené, kto dané video vyhotovil a kto ho zverejnil," povedal krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.

Pán Vladimír je však známy aj z ďalšieho videa. Bezpečnostná kamera ho v apríli zachytila, ako svojou felíciou na priechode zrazil chodkyňu. Žena so zlomenou nohou skončila v nemocnici. Za ublíženie na zdraví dôchodcu sudca odsúdil trestným rozkazom. Pán Vladimír to už komentovať nechcel. Ak trest neprijme a odvolá sa, bude musieť všetko znova vysvetľovať na verejnom pojednávaní.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce