15. 12. 2017 13:09 , článok bol aktualizovaný 15. 12. 2017 17:17 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Zita Furková vypovedala v prípade Pavla Ruska. Pri odchode naznačila, čo si o kauze myslí

Na polícii vypovedala ani nie pol hodinu.

Herečka vypovedala na polícii.
Herečka vypovedala na polícii. Foto: TVNOVINY.sk

Obľúbená herečka na polícii. V kauze údajnej objednávky vraždy Sylvie Volzovej vypočúvali aj Zitu Furkovú. Majiteľka dabingových štúdií a zakladateľka divadla Astorka stála pri zrode Televízie Markíza. Pomáhala získať licenciu na vysielanie.

Herečka prišla na policajné prezídium krátko pred deviatou. Pred vyšetrovateľom vypovedala ani nie pol hodinu. O údajnej objednávke likvidácie Sylvie Volzovej nič nevie. O sporoch medzi Volzovou a Pavlom Ruskom len počula. Vraj ju to ani nezaujíma, lebo bola podnikateľkou bez bočných úmyslov.

„Pani Volzovú som poznala osobne s tým, že ona zakladala Markízu, tak som musela ako spolupracovníčka pri tej licencii byť, to je všetko," vysvetlila herečka.

 

Na otázku, či verí, že by bol Rusko schopný si objednať vraždu odpovedala Furková nejednoznačne:„Neverím tomu, ale to je všetko medzi nebom a zemou, neviem vám povedať. Preto som s nimi nešla do interného pomeru. Zostala som verná herectvu a svojej profesii," dodala Furková.

Z prípravy vraždy vinia policajti okrem Pavla Ruska ďalších troch kedysi silných mužov podsvetia - Mikuláša Černáka, Miloša Kaštana a Roberta Lališa. Obeťou podľa nich mala byť Sylvia Volzová a motív popísali banskobystrickí mafiáni tak, že Rusko chcel podľa nich získať jej podiely v televízii. Ten to ale považuje za výmysel a všetci podľa neho klamú.

Viac by mal povedať, keď získajú písomné rozhodnutie krajského súdu, ktorý ho prepúšťal z väzby s monitorovacím zariadením. Ku kauze už vypovedalo množstvo svedkov. Len včera prišla na políciu jedna z jeho sekretárok spolu s manželom, ktorý mu v tom čase robil ochrankára. Výsluchy majú pokračovať aj budúci týždeň.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce