18. 12. 2017 17:22 | VYHNE/TV Markíza

Vyhne stretáva jedna pohroma za druhou. Najskôr boli bez elektriny, teraz im netečie pitná voda

Minulý týždeň im z kohútikov tiekla oranžová voda. Teraz je už číra, zakalenie na prvý pohľad nevidieť, piť ju ale stále nemôžu.

Voda je na prvý pohľad čírá, no stále nie je pitná.
Voda je na prvý pohľad čírá, no stále nie je pitná. Foto: TV Markíza

Nemôžu sa umývať, prať ani piť. V obci Vyhne už niekoľko dní tečie ľuďom z kohútikov špinavá voda. A nie je to jediná komplikácia, ktorej musia v priebehu krátkeho času čeliť.

Vo vode sa nedá ani prať, na oblečení totiž zostanú oranžové fľaky. Problémy majú aj v miestnej škôlke. Zamestnankyne každé ráno nosia ťažké nádoby s pitnou vodou z cisterny. Tú im zabezpečili vodárne.

Minulý týždeň im z kohútikov tiekla oranžová voda. Teraz je už číra, zakalenie na prvý pohľad nevidieť, piť ju ale stále nemôžu. Zhruba pol obce (350 ľudí) je tak bez pitnej vody. Problém spôsobilo zakalenie vody po zosuve v štôlni. Vodári ju postupne čerpajú, čistia a filtrujú. Uviedli, že v lokalitách, kde je zhoršená kvalita pitnej vody, je zabezpečené zásobovanie cisternami.

V obci uvažujú, že si tu cisternu s pitnou vodou nechajú na pár dní natrvalo, aby nemusela každý deň dochádzať. Problémom sú ale nízke teploty, mrazy, ktoré toto miesto sužujú. Kedy sa ľudia budú môcť opäť napiť vody z kohútikov, nám zatiaľ vodári nepovedali.

Je to už ale druhýkrát v krátkom čase, čo im príroda skomplikovala život. Presne pred dvoma týždňami boli ľudia z Vyhní takmer štyri dni bez elektrického prúdu. Silný vietor im postŕhal drôty vedenia.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce