21. 12. 2017 17:06 | GALANTA/TV Markíza

Gauliedera nikto nezabil, polícia v tom má jasno. Vdova po exposlancovi tomu ale neverí

Gauliedera pred smrťou často zastrašovali. V bráne domu si našiel zabitú mačku, potom na úrad prišli fotografie, na ktorých mal byť poslanec nahý.

František Gaulider († 66).
František Gaulider († 66). Foto: TV Markíza

Deväť mesiacov po tom, čo ho usmrtil vlak, polícia vraždu vylúčila. Manželka nebohého Gauliedera je naďalej presvedčená o opaku.

Od konca marca, kedy sa tragédia na železničnej trati medzi Trnovcom nad Váhom a Šaľou stala, sa špekulovalo, či Františka Gauliedera niekto zavraždil alebo spáchal samovraždu. Polícia má v tom už ale má jasno.

„Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície krajského policajného zboru v Nitre na základe vykonaného znaleckého dokazovania zastavil trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia," uviedla krajská policajná hovorkyňa PZ v Nitre Renáta Čuháková.

Vražda to teda nebola. Vdova zosnulého Gauliedera, záver vyšetrovateľa odmieta. Aj dnes je presvedčená, že jej manžel si na život nesiahol sám.

„To nebola samovražda a proti tomuto rozhodnutiu som dala odvolanie," povedala vdova.

Gauliedera zachytili priemyselné kamery dvanásť hodín pred tragédiou v Trnovci nad Váhom. Na cintoríne bol otcovi zapáliť sviečku. Kde ale bol, a čo robil do druhej hodiny po polnoci, keď ho usmrtil vlak, sa zatiaľ nevie.

Gauliedera pred smrťou často zastrašovali. V bráne domu si našiel zabitú mačku, potom na úrad prišli fotografie, na ktorých mal byť poslanec nahý a krátko na to sa mu vraj muž v bielej dodávke pred obchodom v Galante vyhrážal smrťou.

Viac v reportáži Romana Ruttkaya:

 


VIAC Z Domáce