Live
Sledujte NAŽIVO: Počet infikovaných koronavírusom bude rásť, predpokladá Krajčí
Sledujte tu
22. 12. 2017 13:51 , článok bol aktualizovaný 22. 12. 2017 15:04 | BRATISLAVA/zž, TASR

Generálna prokuratúra je pripravená vypočuť Kosíka v prípade únosu prezidentovho syna

Podľa jeho slov sa mal aj on zúčastniť na akcii so SIS.

Budova Generálnej prokuratúry SR
Budova Generálnej prokuratúry SR Foto: TASR

Generálna prokuratúra je pripravená vypočuť exsiskára Ľuboša Kosíka. A to vo veci prípravy vraždy Oskara Fegyveresa, aj ďalších trestných činov. Píše Denník N.

Vo štvrtok pre SME povedal, že Kováčovho syna mala uniesť SIS, ktorej bol sám príslušníkom a na akcii sa mal zúčastniť tiež.

„Generálna prokuratúra zaznamenala medializované informácie a venuje im pozornosť. Generálna prokuratúra nedisponovala a ani nedisponuje informáciami v súvislosti s prípravou usmrtenia svedka Oskara F.," napísala hovorkyňa Andrea Predajňová.

Polícia nebude komentovať medializované vyjadrenia bývalého príslušníka Slovenskej informačnej služby (SIS) Ľuboša Kosíka, týkajúce sa prípadu násilného zavlečenia Michala Kováča ml. do cudziny. "Konaním v tejto veci, po zrušení amnestií, sa zaoberá momentálne Okresný súd Bratislava III, ktorý musí rozhodnúť o ďalšom postupe," uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl.

Zároveň sa v mene polície ohradil voči Kosíkovým obvineniam, poukazujúcim na údajnú nečinnosť prezidenta Policajného zboru. "Pán Kosík bol pred svojím útekom niekoľkokrát na polícii aj z podnetu policajného prezidenta a mohol uviesť skutočnosti a informácie o trestnej činnosti, na ktorej sa buď zúčastnil, alebo o nej vedel, o čom svedčia zápisnice, ktoré s ním boli spísané," zdôraznil Wäldl.

"Policajný prezident preto nebude ďalej komentovať tvrdenia osoby na úteku, odsúdenej za závažnú trestnú činnosť," dodal.

Podľa Kosíkovych slov Hrbáček s ďalšími členmi skupiny vytiahli Michala Kováča ml. z Mercedesu. „Osobu som nepoznal, nikdy predtým som ju nevidel, nevedel som ju identifikovať," tvrdí.

Hrbáček mal potom vytiahnuť športový vak, kde mal dve fľaše whisky. Do nich nasypal niekoľko škatuliek rohypnolu. „Zamiešal to, stiahol mladému Kováčovi vrecko z hlavy a celú fľašu mu násilne nalial do úst," opisuje v rozhovore priebeh udalosti.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce