27. 12. 2017 12:58 | SENICA/zg

Družka sa priznala k predvianočnej vražde partnera

Za mrežami môže stráviť až 12 rokov.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: PavelKant/shutterstock.com

Kriminalistom sa podarilo za tri dni objasniť zabitie 39-ročného muža, ktorého mŕtve telo našiel ráno pred Štedrým dňom pred obytným domom na Hollého ulici v Senici náhodný okoloidúci. Privolaní záchranári na mieste nevylúčili cudzie zavinenie.

Pod vrchným oblečením sa našlo zranenie, ktoré nasvedčovalo, že mohlo ísť o ranu po násilnom konaní. Obhliadajúci lekár nariadil pitvu, ktorá preukázala, že muž zomrel po bodnutí noža do hrudníka, čo spôsobilo zranenie osrdcovníka a srdca.

Polícia ihneď po náleze preverila všetky informácie o poslednom pohybe obyvateľa obce Dojč. Krátko na to kriminalisti zadržali o 21 rokov staršiu ženu, ktorá bola značne pod vplyvom alkoholu. Tá sa mužom zákona ku  všetkému priznala.

Žena s parnterom spoločne prebývala v Senici, násilia na ňom sa mala dopustiť ešte v utorok 19. decembra v bývalej budove okresného úradu, kde sa zdržiavali.

Vyšetrovateľ obvinil 60-ročnú ženu zo zločinu zabitia. Sudca v utorok (26. 12.) vyhovel návrhu na jej vzatie do väzby, kde ju v tento deň aj eskortovali.

Za úmyselné spôsobenie ťažkej ujmy na zdraví s následkom smrti jej hrozí 9 až 12 rokov za mrežami. Motív jej konania polícia naďalej zisťuje, informovala tvnoviny.sk trnavská krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce