28. 12. 2017 11:57 | GALANTA/TASR

Viskupič už nedá peniaze Čistému dňu v Galante

Chcem si počkať na výsledok správneho konania ministerstva práce ohľadne akreditácie.

Predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.
Predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. Foto: TASR

Predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič navštívil v prvý povianočný pracovný deň resocializačné zariadenie Čistý deň v Galante. Stretol sa s jeho vedením, hovorili o aktuálnej situácii a predstavách ďalšieho fungovania zariadenia.

Viskupič pre TASR uviedol, že trnavský kraj poskytol Čistému dňu v rámci platnej zmluvy finančné prostriedky za posledný mesiac roku 2017. Pre nasledujúce obdobie sú však prostriedky pozastavené a už neuvažuje o uzatvorení ďalšej ročnej zmluvy, na základe ktorej Čistý deň dostával od krajskej samosprávy pravidelnú dotáciu. 

"Chcem si počkať na výsledok správneho konania ministerstva práce a sociálnych vecí ohľadom akreditácie zariadenia a potom padne rozhodnutie," uviedol predseda kraja.

Prvoradý je pre neho záujem klientov a potreba postarať sa o každého z nich, v súčasnosti ich je, ako dodal, okolo štyridsať. S niektorými rodičmi umiestnených mladých ľudí je predseda TTSK v kontakte. Vedenie Čistého dňa pripraví pre ďalšie stretnutie scenár svojho fungovania. "Hovorili o štyroch eventualitách," dodal Viskupič.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce