29. 12. 2017 19:00 | NITRA/TV Markíza

Niekoľko dní pred Silvestrom sú bez elektriny niektoré domácnosti na Považí a pri Nitre

Elektrikári od rána opravovali spadnuté drôty verejného osvetlenia.

Sneh narobil poriadne problémy.
Sneh narobil poriadne problémy. Foto: TVNOVINY.sk

Ťažký sneh lámal konáre a zhadzoval elektrické vedenie. Niekoľko dní pred Silvestrom sú bez elektriny niektoré domácnosti na Považí a pri Nitre.

Elektrikári od rána opravovali spadnuté drôty verejného osvetlenia pri obci Žirany.

Sneh narobil problémy aj v chatovej osade Jelenec pri Nitre. Spadnuté konáre poškodili zaparkované auto. „Vietor nebol, ale ťažký sneh. Polámalo borovice, padlo mi to na auto," povedala chatárka.

V susedných chatách majú od rána problémy s elektrinou. „V noci bol vietor, snežilo a nejde nám v polovici chaty elektrina," hovorila chatárka.

Chatári tam budú aj počas silvestrovských osláv a tak majú problém. "Bez elektriny to dnes nejde, " dodala chatárka.

„V súvislosti s poveternostnou situáciou sme evidovali päť výjazdov po Nitrianskom kraji. Najhoršia situácia bola v chatovej oblasti Jelenec a na Skýcove," povedali hasiči.

Od rána mali problémy s elektrinou aj na Považí. „Pri obciach Sverepec, Lieskové a Belušské Slatiny máme bez elektriny približne 900 odberných miest, je to spôsobené tým, že ráno nasnežilo a ten sneh je ťažký mokrý," uviedol hovorca elektrární.

Stromy popadli na vedenie vysokého napätia a na troch miestach potrhali vodiče. Elektrikári by mali poruchy odstrániť do niekoľkých hodín.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce