31. 12. 2017 19:20 | BRATISLAVA/TV Markíza

Silvester ako zo zlého sna: Majiteľov bytovky v Ružinove zobudil prúd vody

Šéf stavebnej firmy údajne majiteľom bytov sľúbil, že dá všetko do poriadku a ľudí možno aj odškodnia.

Vytopený byt.
Vytopený byt. Foto: TV Markíza

Silvester ako zo zlého sna. Majiteľov bytovky v bratislavskom Ružinove zobudil prúd vody. Za všetko môže nedokončená nadstavba, ktorá im vytopila byty. Šéf stavebnej firmy, ktorá robí rekonštrukciu chce dať čím skôr všetko do poriadku.

Mokré steny a podlaha kompletne pod vodou. Naša diváčka svoju obývačku po príchode z práce vôbec nespoznala. Časť nábytku jej doslova plávala po izbe. Niečo podobné zažila aj dôchodkyňa vo vedľajšom byte. Tečúca voda zo stien ju zobudila ešte v noci.

Bytovku ale počas prestavby nevytopilo po prvýkrát. Dnešný prípad je už druhý v poradí. Robotníci po niekoľkých hodinách vodu zo strechy odčerpali a šéf stavebnej firmy údajne majiteľom bytov sľúbil, že dá všetko do poriadku a ľudí možno aj odškodnia. Zo stavebnej firmy nám potvrdili, že to myslia vážne.

„Dáme to minimálne do pôvodného stavu, ale ja verím že aj do lepšieho. Skôr by som chcel, aby ten konečný stav bol lepší," povedal konateľ.

Majitelia bytov by mohli mať všetko hotové do leta, rekonštrukcia nadstavby sa má skončiť v auguste. To či stavebník svoj sľub splní budeme sledovať.

Viac v reportáži Lukáša Zuzelku:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce