01. 01. 2018 17:40 | LEVOČA/tvnoviny.sk, ml

Obetavá mamička chránila deti pred ohňostrojom na sídlisku vlastným telom

Von išli o siedmej večer, chceli si iba pustiť lampión šťastia.

Rodinka si chcela iba vypustiť lampión šťastia.
Rodinka si chcela iba vypustiť lampión šťastia. Foto: Facebook/Janka Škotková

Pre niekoho patrí k oslavám Nového roka neodmysliteľne aj zábavná pyrotechnika. Podobne veľká skupina ľudí však tejto zábave nevie prísť na chuť. A nemusia to byť len mamičky s deťmi či psíčkari. Hluk je jedna vec, no oveľa vážnejším problémom je nedostatok ohľaduplnosti a bezpečia pri manipulovaní s nebezpečnými ohňostrojmi či delobuchmi.

Podobnú skúsenosť má aj pani Jana Škotková z Levoče, ktorá svoj zážitok zo silvestrovského večera zverejnila na sociálnej sieti.

O siedmej večer išla s malými deťmi na sídlisko pustiť lampión šťastia. V tom čase sa tam niekto zabával aj s ohňostrojom. Zábava sa mu však vymkla z rúk a strela trafila priamo do rodinky. Nebyť pohotového a obetavého zákroku pani Jany, pyrotechnika by skončila priamo v tvári malej Natálky.

„Mali sme šťastie v nešťastí, lebo deťom sa fyzicky nič nestalo. Natálka je na tom zle psychicky, ale budeme jej pomáhať ako vieme, aby to prekonala," sťažuje sa na Facebooku obetavá matka, ktorá skončila so zraneniami na obidvoch nohách.

Fotky hovoria za všetko. Nechceme radšej ani pomyslieť na to, čo by sa stalo, keby raketa zasiahla kočík s malým Markom.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce