04. 01. 2018 17:11 | PARTIZÁNSKE/TV Markíza

Rastislavovi, ktorý lákal chlapca na "brigádu", vraj potvrdili HIV

Navyše sa vraj nechal aj orálne uspokojiť.

Rastislavv aute s mladistvým, ktorého lákal na fotenie.
Rastislavv aute s mladistvým, ktorého lákal na fotenie. Foto: Priemyselná kamera

Mladistvému ponúkol brigádu, čisté úmysly ale nemal. Napokon ho obvinili z výroby detskej pornografie. Rastislav, ktorý chlapca zneužil ale môže mať ďalší veľký problém. Policajti ho totiž upodozrievali, že má HIV. A to sa potvrdilo.

V reportáži Petra Zimana sú zábery z priemyselnej kamery v centre Partizánskeho. Modré auto (na snímke) šoféruje Rastislav a na zadnom sedadle sedí jeho obeť. Na toto nalákal mladistvého do auta. Vlani v septembri trenčianska krajská hovorkyňa Elena Antalová nám vtedy povedal, že chlapca nalákal pod zámienkou brigády, ktorá mala spočívať v jeho fotení.

„Rastislav mu mal povedať aby sa vyzliekol a potom si do svojho mobilného telefónu spravil niekoľko záberov jeho nahého tela," vysvetlila v septembri 2017 Antalová.

Navyše sa vraj nechal aj orálne uspokojiť. Mladistvý všetko povedal učiteľke v škole. Policajti páchateľa vypátrali a obvinili.

Rastislav skončil vo väzbe, na krku ale môže mať aj ďalšie obvinenie. Policajti totiž čakali na mimoriadne dôležité lekárske výsledky. A tie už majú v rukách. Podľa našich informácii obvinený muž je HIV pozitívny.

„Polícia v Partizánskom vykonáva vyšetrovanie pre podozrenie z trestného činu ohrozovanie vírusom ľudskej imunodeficiencie," konštatovala.

Odborníci sú zhrození a tvrdia, že takéto správanie je vrcholne nezodpovedné. „Vie, že je nakazený a je to úmyselný prenos tohto ochorenia na iného človeka," konštatovala Zuzana Tornócziová z RÚVZ Prievidza. To, či bude 37-ročné Rastislavovi rozšíria obvinenie aj o tento skutok ukážu až výsledky znaleckého skúmania z odboru zdravotníctva odvetvie infektológia.

Vírus HIV je vysoko nákazlivý. Prenáša sa najmä pohlavným stykom alebo krvnou cestou.

Policajti teraz čakajú na informáciu, či by sa tento vírus mohol preniesť aj orálnym stykom.  A čo si myslia odborníci? „Pokiaľ by mal nejaké zranenie v ústnej dutine alebo nejaký herpes alebo podobné ochorenie, ktoré narušuje krvnú sliznicu, tak teoreticky by to aj bolo možné," ozrejmila Tornócziová.

Za šírenie nebezpečného vírusu dostala v minulosti táto žena sedem ročný trest . Svoje telo predávala aj napriek tomu, že o svojej chorobe vedela. U mužov to vtedy vyvolalo poriadnu paniku. Ani u jedného z jej klientov sa vtedy vírus nepotvrdil.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce