08. 01. 2018 11:11 | BRATISLAVA/TV Markíza

Záhada ako zo severskej kriminálky stále nemá rozuzlenie! Mirku ani po troch dňoch nenašli

Po žene, ktorá venčila v okolí Devínskeho jazera svorku psov, niet ani stopy.

Pátranie na Devínskom jazere po stratenej Mirke (45).
Pátranie na Devínskom jazere po stratenej Mirke (45). Foto: TV Markíza

Už tretí deň Mirku márne hľadajú hasiči, dobrovoľníci aj jej blízki. Objavil sa tam aj poľovník, ktorý zmätené zvieratá a ženine osobné veci našiel.

Hladina vody klesla od zmiznutia 45-ročnej ženy približne o meter. Zaplavené plochy na slovensko-rakúskych hraniciach od rána opäť prehľadávali najmä hasiči. Na člnoch, v gumených nohaviciach aj po súši.

Pátracia akcia pokračuje
Pátracia akcia pokračuje Foto: TV Markíza
 

„Pokračujeme v lokalite, ktorá už bola prepátraná, dva člny máme kombinované s príslušníkmi policajného zboru zo služobnej kynológie," povedal nám veliteľ Hasičského záchranného úradu Bratislava Marián Bugár.

V niektorých miestach zachytili policajné psy niekoľko pachových stôp, hasiči to tu prehľadávajú, no zatiaľ, bezúspešne.

Svorku zmätených psov objavil Milan. Lokalitu Devínskeho jazera pozná, chodí tam poľovať. V sobotu ráno si šiel pozrieť terén.

„Zbadal som psov, išli mi oproti, štekali, čiže, pýtali sa o pomoc. Keď som sa išiel otočiť, som zbadal takú zelenú vestu, som videl, že tam majú vodítka, nejaká taštička tam bola, vesta, nahmatal som, že asi sú nejaké kľúče vnútri, tak som zavolal policajtov," spomína si poľovník a oznamovateľ udalosti.

Pátracia akcia pokračuje
Pátracia akcia pokračuje Foto: TV Markíza
 

To bola žena nezvestná už niekoľko hodín. Poslednú SMS poslala v piatok (5. 1.) o 20.30 h. Poľovník tvrdí, že voda šla hore veľmi rýchlo. „Za tých 15 minút 15-20 centimetrov stúpla voda, som sa nemohol dostať von. Jamy sú tam, drží sa tam voda, je tam zlá cesta, tak pravdepodobne tam sa mohla šmyknúť," domnieva sa.

Štyridsaťpäťročná žena je desať rokov zamestnaná v bratislavskej zoo. Cez víkend ju spolu s mestskými či štátnymi policajtmi hľadali aj jej kolegovia.

Pokračuje pátranie po nezvestnej psíčkarke.
Pokračuje pátranie po nezvestnej psíčkarke. Foto: TV Markíza
 

Mirka je veľkou milovníčkou zvierat. Podľa jej blízkych pracovala niekoľkokrát aj v Afrike ako dobrovoľníčka, kde zachraňovala slony.

Pomáhala aj hendikepovaným zvieratám. Nikto z jej blízkych si nevie zmiznutie vysvetliť. Zatiaľ najpravdepodobnejšou verziou je podľa nich, že chcela zachrániť psov a vrhla sa do vody. Hoci je dobrá plavkyňa, keď stúpa voda, prúdy sú zradné. Stále chýbajú aj dvaja psi. Policajti ale vraj preverujú aj iné verzie. Jej auto totiž našli o viac ako päť kilometrov ďalej.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce