08. 01. 2018 17:26 | LIPANY/TV Markíza

Mali priniesť dobrú novinu, no miesto toho skončili koledníci za mrežami

Boli sme zvedaví s akými pesničkami a vinšom chodil na slobode stíhaný Vladimír. Na žiadne si ale spomenúť nevedel.

Na slobode stíhaný Vladimír.
Na slobode stíhaný Vladimír. Foto: TV Markíza

Koledníci skončili za mrežami. Vlámali sa totiž do pivnice, zjedli jeden kompót a ukradli staré železo, 83-ročná starenka, ktorá im odmietla otvoriť dvere, si ani nevšimla, že boli v jej pivnici.

Róberta (15), Kristiána (17) a Antona (19) po dvoch dňoch strávených v policajnej cele sudca vzal do vyšetrovacej väzby. Domov do rómskej osady v Lipanoch sa vrátil iba 19-ročný Vladimír. Spolu chodili cez sviatky s vinšovačkou od domu k domu.

Zabúchali aj u 83-ročnej pani Anny, tá ich do domu ale nevpustila - bála sa ich.

Dom, v ktorom starenka býva sama, si zrejme dobre zapamätali a o niekoľko dní ho navštívili opäť. Po tme sa dnu dostali zadným vchodom a vlámali sa do pivnice.

Pani Anna v noci nič podozrivé nepočula, až niekoľko dní po vlámačke si to všimli jej príbuzní. Policajti ale zlodejov v neďalekej osade rýchlo vypátrali a zadržali.

"Vyšetrovateľ vzniesol obvinenie z prečinu porušovania domovej slobody spáchaného formou spolupáchateľstva všetkým podozrivým," uviedla krajská policajná hovorkyňa Jana Migaľová.

Trojica obvinených mladíkov sa zrejme spoza mreží domov tak skoro nedostane. Ako výslužku za koledovanie môžu od sudcu dostať až 5-ročné väzenie

Boli sme zvedaví, s akými pesničkami a vinšom chodil na slobode stíhaný Vladimír. Na žiadne si ale spomenúť nevedel.

Viac v reportáži Martina Jedináka:


VIAC Z Domáce