19. 01. 2018 08:00 , článok bol aktualizovaný 19. 01. 2018 10:58 | BRATISLAVA/TASR

SHMÚ postupne sťahuje výstrahy: Tieto okresy si ale stále nemôžu vydýchnuť

Naďalej sú pre nákladnú dopravu nad 10 metrov zatvorené niektoré horské priechody.

Zasnežená Čertovica (ilustračná snímka)
Zasnežená Čertovica (ilustračná snímka) Foto: KR PZ Banská Bystrica

Slovenskí meteorológovia postupne sťahujú výstrahy. Momentálne varujú už len pred tvorbou snehových jazykov a závejov v severných okresoch stredného a východného Slovenska.

Bez názvu.png
Foto: SHMÚ
 

Šútovce, Čertovicu a Vernár uzavreli pre nákladnú dopravu nad 10 metrov

Vodiči by si ale mali na niektorých miestach dávať pozor pred silným snežením, vetrom i tvorbou snehových jazykov a závejov. Horský priechod Čertovica je uzavretý pre nákladnú dopravu nad desať metrov z dôvodu hustého sneženia. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na zjazdnost.sk.

Uzatvorená je aj cesta I/72 Čertovica - Kráľova Lehota pre vozidlá nad 3,5 tony. Pre vozidlá nad desať metrov dĺžky je nezjazdný aj horský priechod Šútovce (cesta III/1774).

Na cestách II/526 Rákošská Baňa - Sedlo Hrádok a II/531 v okrese Rimavská Sobota je nutné použiť snehové reťaze pre vozidlá nad 3,5 tony. Na ceste III/584 Srdiečko - Bystrá je povinné použiť snehové reťaze pre všetku dopravu.

Vodiči by mali byť opatrní na ceste II/529 v okrese Brezno, kde sa v dôsledku sneženia a silného vetra tvoria snehové jazyky a záveje. Cesty II/549 Úhorná - Krásnohorské Podhradie a III/3227 Hrabušická Píla - Stratená sú uzatvorené pre všetku dopravu, v zimnom období sú neudržiavané.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce