19. 01. 2018 17:18 | BRATISLAVA/TV Markíza

Naháňačka, pri ktorej zastrelili mladíka, má dohru. Obvinia policajta a odškodnia rodinu

Počas naháňačky pri Hronskom Beňadiku vtedy zahynul 17-ročný mladík.

Vodič prenasledovaného auta.
Vodič prenasledovaného auta. Foto: TV Markíza

Ponesie zodpovednosť. V prípade tragickej streľby na unikajúce auto padne obvinenie. Trestne stíhať budú policajta, ktorý vypálil osudnú ranu. Tak znie príkaz generálnej prokuratúry. Počas divokej naháňačky pri Hronskom Beňadiku zahynul nevinný 17-ročný mladík.

Fatálny policajný zásah z júna minulého roka začala vyšetrovať inšpekcia ministerstva vnútra pod dohľadom generálnej prokuratúry. Tá celý prípad viackrát preskúmala a záver je jednoznačný. Policajt, ktorý vyslal na unikajúce auto smrteľnú guľku, by mal čeliť trestnému stíhaniu.

Policajta, ktorý strieľal musia obviniť, a to za nedbanlivostný trestný čin usmrtenia. Podľa našich informácií by sa tak malo stať na budúci týždeň.

Osudnej streľbe predchádzala niekoľko kilometrová naháňačka. Policajt najprv pálil len do vzduchu, no potom namieril zbraň na zadnú pneumatiku unikajúceho auta. Guľka ale nešťastne zasiahla 17-ročného spolujazdca, záchranári mu už pomôcť nedokázali.

Mama nebohého Tomáša: „Policajti mi prišli povedať, že mám dieťa mŕtve, zabudli dopovedať, že je zastrelené."

Rezort vnútra avizoval, že je pripravený rodinu zastreleného Tomáša odškodniť. No Kaliňák vlani v novembri povedal, že najprv si chcú počkať, kým vyšetrovanie definitívne uzavrú.

„Bez ohľadu na výsledok toho, čo vyšetrovateľ povie, aj keby rozhodol v tom, že zákon takéto používanie zbrane umožňuje, to na veci nič nemení, že proste tá zodpovednosť zo strany rezortu tu určite bude k tej rodine," povedal minister vnútra Robert Kaliňák.

Pykať bude aj vodič unikajúceho auta, ten podľa polície jazdil riskantne a ohrozoval iné autá, aj preto sa hliadka rozhodla strieľať. Auto napriek zákazu šoféroval 19-ročný Michal, obvinili ho aktuálne čaká vo väzbe na súdny proces.

Viac v reportáži Reného Medzihradského:

 


VIAC Z Domáce