24. 01. 2018 17:20 | LEVICE/TV Markíza

Nočná evakuácia pri Leviciach: Pri dome vybuchol plyn, odniesol si to plynár

Obyvateľov okolitých domov pre istotu evakuovali.

Obyvateľov Horných Turovciach postavila na nohy nezvyčajná udalosť.
Obyvateľov Horných Turovciach postavila na nohy nezvyčajná udalosť. Foto: TVNOVINY.sk

Mohlo sa to skončiť fatálne. Našťastie najhoršiemu zabránili. Obeťou sa však stal plynár, ktorý skončil s popálenou tvárou a rukami. Po výbuchu plynu na juhu Slovenska museli časť dediny evakuovať.

Obyvateľov Horných Turovciach postavila na nohy nezvyčajná udalosť. Výbuch unikajúceho plynu z plynovej prípojky pri dome v rodinnej zástavbe.

„Oheň bol taký 10-metrový, riešili sme to, hasili to hneď dobrovoľní hasiči z dediny," povedal zastupujúci starosta Peter Varga.

To, že niečo nie je v poriadku, si podvečer všimol muž, ktorý išiel po chodníku okolo domu. Cítil, že uniká plyn a oslovil majiteľov domu.

„Zistili sme, že z tej veľkej hadice, čo ide zo zeme von, odtiaľ to uniká. Hneď sme zavolali poruchovú službu," vysvetlil majiteľ domu Zsolt Fabián.

Plynár prišiel onedlho. „Ja som svietil, on začal montovať, zašróboval hodinky a niečo dal do tej rúry, že to zablokuje, a zrazu to vybuchlo," pokračoval Fabián.

„Jeho odhodilo asi na päť metrov, popálil si ruky, tak ho záchranka zobrala do nemocnice," uviedol syn majiteľa domu Zsolt Fabián.

S plameňmi najprv bojovali dobrovoľní hasiči. „Keď sme videli, že to nezvládneme, tak sme volali hasičov a oni prišli za pár minút a uhasili to," povedal Fabián.

Obyvateľov okolitých domov pre istotu evakuovali. Niektorí odišli do rodín a dvoch umiestnili na obecnom úrade.

„Prišiel starosta, tam sme stáli na ceste, vraveli, aby sme išli preč z domu, že to môže vybuchnúť," povedal evakuovaný Ladislav Repka.

Na obecnom úrade strávili niekoľko hodín. Starosta im zabezpečil všetko čo treba. „Uvarili sme teplý čaj, aby im nebolo zima," dodala Monika Sťahulová, pracovníčka obecného úradu.

Plynári poruchu odstraňovali niekoľko hodín a príčiny úniku plynu stále vyšetrujú. Evakuovaní ľudia sa ešte v noci vrátili do svojich domov. 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce