Live
Sledujte NAŽIVO: Matovič zvýšil odmeny zdravotníkom. Tí, ktorí odrobia oba dni testovania, dostanú prémiu 500 eur
Sledujte tu
25. 01. 2018 16:26 | BRATISLAVA/TASR

ĽSNS šíri hoax pomocou bizarného videa: Polícia ho vyvrátila

Marian Kotleba a Milan Uhrík tvrdia, že cez slovenské hranice sa môžu voľne pohybovať migranti bez platných cestovných dokladov a víz.

Údajní migranti vo videu ĽSNS unesú slovenské dievča
Údajní migranti vo videu ĽSNS unesú slovenské dievča Foto: Reprofoto z videa ĽSNS

Kto nemá platný cestovný doklad, bude umiestnený do zariadenia na to určenom, kde zotrvá do svojho fyzického odchodu zo SR. Uvádza to Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti v reakcii na video s témou presunu migrantov na územie SR, ktoré zverejnila Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS).

"Bezpečnostná situácia na našich hraniciach je v zahraničí vysoko hodnotená. Bezpečnostné zložky monitorujú nielen východnú hranicu s Ukrajinou. Dôkazom týchto tvrdení je 2706 zadržaných nelegálnych osôb v roku 2017," uvádza Polícia SR.

Najväčší nárast migrácie sa podľa nej týka občanov z Ukrajiny a Srbska, ktorí na Slovensko cestujú za prácou. "Pre občanov moslimských krajín sme len tranzitnou krajinou. V súčasnosti sa u nás nachádza 30 osôb čakajúcich na azyl. V roku 2017 sme nezaznamenali žiadny vážny incident, za ktorý by boli zodpovední nelegálni migranti," dodáva polícia vo svojom statuse.

Poslanci strany ĽSNS Marian Kotleba a Milan Uhrík vo videu tvrdia, že cez slovenské hranice sa môžu voľne pohybovať migranti bez platných cestovných dokladov a víz, prípadne osoby napojené na teroristické skupiny. V prípade, že polícia takéto osoby zadrží, hrozí im podľa poslancov ĽSNS len pokuta a žiadne ďalšie následky, preto dochádza k voľnému pohybu osôb predstavujúcich bezpečnostnú hrozbu pre Európu.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce